Problem z nadmiernymi zaczerwienieniami. Krem neutralizujący zaczerwienienia skóry
Strona główna » Blog » Problem z nadmiernymi zaczerwienieniami. Krem neutralizujący zaczerwienienia skóry
Zaczerwienienia na twarzy to częsty problem towarzyszący między innymi trądzikowi. W takim wypadku zazwyczaj zaczerwienienie otacza wyprysk. Choć krostka sama w sobie nie jest duża, to skóra wokół niej ma wyraźnie zmieniony kolor. Sprawia to, że cera wygląda jeszcze niekorzystniej.
Przyczyny zaczerwienienia skóry | |
---|---|
Zmiany o charakterze zapalnym (trądzik) | Punktowe zaczerwienienia, a nawet delikatne zaróżowienie skóry może być objawem trądziku – miejscowych stanów zapalnych, w postaci krostek, grudek lub cyst. Wraz z zasileniem stanu zapalnego, zmienia się intensywność barwy miejsca objętego trądzikiem. |
Podrażnienia | Powstałe w wyniku stosowania zbyt silnych i źle dobranych kosmetyków wysuszających. Reakcja podrażnienia najczęściej występuje po stosowaniu kremów przeciwtrądzikowych. |
Poparzenia słoneczne | Nie stosowanie filtrów UV, celowe opalanie twarzy w bardzo ostrym słońcu. |
Reakcja alergiczna | Może być wynikiem reakcji na wybrane potrawy, przyprawy lub alkohol. Bardzo często ma związek z nieprawidłowo dobranymi kosmetykami myjącymi lub pielęgnacyjnymi. Reakcja alergiczna zachodzi jako obrona skóry przed konkretnym składnikiem zawartym w kosmetykach. |
Pozostałe | Silne emocje, picie kawy lub alkoholu, używanie ostrych przypraw, „uderzenie gorąca”, czynniki środowiskowe: zanieczyszczenie powietrza, klimat, uwarunkowania genetyczne. |
SEVOLIUMKOSMETYK DO CERY TRĄDZIKOWEJ ZAMÓW!
Skąd te zaczerwienienia na twarzy?
Takie zaczerwienienie na twarzy to niejako część wyprysku. Nie każdy o tym pamięta, ale krostki trądzikowe to zmiany o charakterze zapalnym. Jak w przypadku każdego zapalenia skóry, także tutaj najbardziej charakterystycznym objawem jest właśnie zmiana koloru skóry. O czym warto pamiętać, taką zmianę w barwie obserwujemy nawet kilka dni po pozornym zniknięciu wyprysku. Skóra w tym miejscu nadal wydaje się zaczerwieniona, a potem zaróżowiona. Jest to część procesu gojenia, a cera po jakimś czasie wraca do swojego normalnego wyglądu.
Innym rodzajem zaczerwienień są te, wynikające z podrażnień. To dość częsty problem, szczególnie w wypadku osób stosujących mocne kremy przeciwtrądzikowe. Prowadzą one do wysuszenia i podrażnienia cery na niemalże całym obszarze twarzy.
Zobacz również: Jak wybrać najlepszy krem na trądzik.
Trądzik przyczyną zaczerwienienia twarzy?
Często pojawiające się zaczerwienienia na twarzy to domena cienkiej, wrażliwej i podatnej na wszelkie zmiany skóry. Ich przyczyna może być różna i często od nas niezależna. Wystąpienie miejscowych odczynów może być spowodowane: oparzeniem skóry promieniami UV, być objawem alergii, na niektóre produkty spożywcze lub składniki codziennej pielęgnacji, a nawet oznaczać reakcję na stres. Problem zaczerwienienia niekiedy może mieć podłoże genetyczne lub być jedną z oznak starzenia się skóry – problem uwydatnia się po 25 roku życia. Zaczerwienienia skóry to również reakcja na nieprawidłowo dobrane, zbyt intensywne kosmetyki lub ich wybrane składniki. Najczęściej ma to związek z produktami przeciwtrądzikowymi, których skutkiem ubocznym jest silne przesuszenie skóry i miejscowe podrażnienia.
Miejscowe podrażnienie i zaczerwienienie skóry w przypadku stosowania kosmetyków przeciwtrądzikowych ma związek z ich składem. Bardzo często mamy do czynienia z produktami, w których zawarto silne stężenia substancji chemicznych. Podane w nadmiarze, skórze trądzikowej, która z reguły jest wrażliwa, wywołuje u niej reakcje obronne, w postaci zaczerwienienia i bolesności. Dodatkowym wyzwaniem staje się przesuszenie skóry, które jeszcze bardziej zmusza skórę do nadprodukcji łoju, w celu wyrównania balansu nawilżenia – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog w Clinica Cosmetologica.
Bardzo często pojawiające się na skórze twarzy czerwone i różowe plamy to wynik trądziku i rozwijających się stanów zapalnych (również tych podskórnych, w formie grudek). Kiedy miejscowe zmiany z wypryskami przekształcają się w rozległe czerwone plamy, mówimy wówczas o trądziku różowatym.
Krostki trądzikowe to zmiany o charakterze zapalnym. Jak w przypadku każdego zapalenia skóry, również w tym przypadku najbardziej charakterystycznym objawem jest miejscowa zmiana koloru skóry. Należy pamiętać o tym, że zmiana odcienia skóry może się utrzymywać do kilku dni, po pozornym zniknięciu wyprysku. Jest to część procesu gojenia się skóry, w którym miejscowe zaczerwienienie stopniowo blaknie, przybierając odcień jasnoróżowy. W prawidłowym procesie gojenia skóra po jakimś czasie wraca do swojego normalnego wyglądu.
Najlepsza maść na zaczerwienienia na twarzy
Na wszystkie wymienione powyżej rodzaje zmian koloru skóry pomóc może jeden krem na zaczerwienienia na twarzy. Ważne jednak, aby zawierał odpowiednią kompozycję składników aktywnych.
Pierwszą grupą substancji czynnych są te, o działaniu przeciwzapalnym. Sprawdzi się ekstrakt z lukrecji, ekstrakt z nagietka, nanozłoto, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, cynk oraz wyciąg z drożdży. Ponieważ walczą one ze stanem zapalnym skóry, zredukują zaczerwienienia towarzyszące aktywnym wypryskom. Ponadto przyspieszą gojenie samych krostek i zniwelują pojawianie się nowych.
Dobry krem redukujący zaczerwienienia na twarzy powinien zawierać także składniki przyśpieszające gojenie różowawych przebarwień. Takie działanie wykazują na przykład: ekstrakt z nagietka, miedź, nanozłoto oraz ekstrakt z lukrecji. Substancje te redukują zaczerwienienia pozostałe po wyprysku.
Ostatnia grupa składników zadziała na zaczerwienienia na twarzy wynikające z podrażnienia cery. Będą one wykazywać właściwości kojące, nawilżające oraz wzmacniające naczynka krwionośne. W tej roli sprawdzą się takie substancje, jak: ekstrakt z nagietka, wyciąg z drożdży, ekstrakt z lukrecji, nanozłoto, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, cynk, miedź, a także wyciągi z kory i liści. Będą doskonale pielęgnować skórę, poprawią jej ogólny stan i zredukują szorstkość. Cera będzie mocniejsza i bardziej odporna na podrażnienia. Wszelkie zaczerwienienia zostaną złagodzone i ukojone.
Podsumowanie
Tak kompleksowy i naturalny skład to najlepsze rozwiązanie na zaczerwienienia skóry, szczególnie te, towarzyszące trądzikowi. Jednym z takich kosmetyków jest krem Sevolium. Działa na wszystkie przyczyny powstawania takich zmian koloru cery. Jednocześnie łagodnie redukuje zmiany trądzikowe oraz blizny. Doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.
SEVOLIUMROZWIĄZANIE NA ZACZERWIENIENIA ZAMÓW!
FAQ
1. Często mam zaczerwienienia na twarz zaraz po kąpieli, co mogę z tym zrobić?
Nie powinno się pocierać twarzy ręcznikiem. Warto też zwrócić uwagę na kosmetyki, jakich się stosuje podczas kąpieli, czy nie zawierają jakichś uczulających substancji. Skład powinien być jak najbardziej naturalny. Po kąpieli warto zastosować krem Sevolium, który szybko poradzi sobie z problemem.
2. Zaczerwienienia na twarzy występują u mnie nawet przy niedużym wysiłku i gdy jest gorąco. Do tego pojawiają się dziwne zaskórniki. Jak zadziałać?
Ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, by zniwelować ten problem. Trzeba zastosować krem, taki jak Sevolium, ponieważ działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.
3. Często mam zaczerwienioną twarz po umyciu twarzy, jak postąpić, by pozbyć się tego problemu?
Ważne, jaki środek stosuje się do mycia twarzy i czy jest przeznaczony właśnie do jej mycia. Powinno się pamiętać o tym, by nie zawierał zbędnych substancji, które mogłyby wywołać reakcję alergiczną. Jak również ważne jest, by nie pocierać twarzy ręcznikiem, przy wycieraniu. Należy przyłożyć ręcznik do twarzy i poczekać aż woda w niego wsiąknie. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie po umyciu i osuszeniu twarzy kremu, takiego jak Sevolium, który działa przeciwzapalnie.
Bibliografia
1. Braun-Falco O., Plewing G., Dermatologia. Tom 2, 2004
2. Placek W., Dieta w chorobach skóry, 2015
3. Gollnick H., Schramm M., Topical drug treatment in acne. Dermatology, 1998
Komentarze
gumijagoda - 2020-05-12 15:10:36
Na zaczerwienienia na twarzy czytałam ze okłady jeszcze z herbaty też można stosować ale to przy jakichś mniejszych zmianach raczej
Beata34 - 2020-04-16 18:03:28
Pani Haniu, ma Pani wyżej napisane w tym momencie, gdzie jest większy tekst "maść na zaczerwienienia". Piszą tam że na zaczerwienienia dobry jest nagietek, lukrecja, cynk i lukrecja :)
hanna - 2020-04-03 10:22:06
co powinien miec krem neutralizujacy zaczerwienienia zeby to dzialalo? pozdrawiam hanna.