fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Bakterie jelitowe, a trądzik. Zawalcz o zdrowie!

Strona główna » Blog » Bakterie jelitowe, a trądzik. Zawalcz o zdrowie!

to ścisłe związane problemy. Niewiele osób wie, jak silny związek mają bakterie jelitowe na występowanie trądziku. Jednak jak się okazuje ma to ogromne znaczenie, które wpływa nie tylko na wygląd, ale także zdrowie. Warto wiedzieć czy bakterie jelitowe, a trądzik są możliwe do zniwelowania i w jaki sposób. 

Bakterie jelitowe a trądzik czy są od siebie zależneBakterie jelitowe a trądzik. Czy są od siebie zależne?

Bakterie jelitowe a trądzik mają ogromny wpływ na siebie i znaczenie w przypadku prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, także wpływają niemalże na cały organizm. To one wpływają na szereg procesów zachodzących w poszczególnych narządach. Wpływają nie tylko na procesy trawienne, ale także na właściwe funkcjonowanie układu odpornościowego, a nawet na pracę mózgu. Ponadto wspierają bardzo istotne procesy zachodzące w organizmie. Warto wiedzieć w jaki sposób powinno się o nie dbać i wiedzieć czy bakterie jelitowe a trądzik są od siebie zależne.

Sprawdź również: Domowe sposoby na trądzik

Bakterie jelitowe a trądzik. Czy mogą dotknąć każdego człowieka?

Warto mieć na uwadze, że bakterie jelitowe mają związek z występowaniem trądziku.

Bakterie jelitowe a trądzik to silnie związane ze sobą komponenty wpływające na szereg różnorodnych procesów występujących w organizmie człowieka. W organizmie człowieka występują ich aż dwa miliony, a wśród nich bakteria propionibacterium acnes, która jest odpowiedzialna za występowanie wykwitów trądzikowych. Jednak to nie jedyne dolegliwości, które powoduje.

Badania dowodzą, że bakterie jelitowe a trądzik prowadzą do ogólnej równowagi skórnej, a niekiedy ich obecność lub nieobecność ma ogromne znaczenie w procesie zaburzeń równowagi skórnej powodując nieprzyjemne dolegliwości.

Sevolium

SEVOLIUMKOSMETYK DO CERY TRĄDZIKOWEJ KUP TERAZ

Bakterie jelitowe a trądzik. U kogo występują?

Bakterie jelitowe a trądzik mogą wystąpić u każdego człowieka. Jednak ich równowaga może zostać zaburzona. Jednym z czynników wpływających na taki stan rzeczy ma między innymi niewłaściwa dieta, czyli bardzo bogata w niezdrową żywność, modyfikowaną i mocno przetworzoną, a ubogą w błonnik. Wpływ na ten negatywny stan ma także zażywanie niektórych leków oraz nadmierne spożywanie alkoholu.

Bakterie jelitowe a trądzik zależne są również od stresu, a nawet nadmiernego wysiłku fizycznego.

Krem na trądzik - SevoliumBakterie jelitowe a trądzik – czy te problemy są do wyleczenia?

Bakterie jelitowe a trądzik są problemem możliwym do zniwelowania. Przede wszystkim bardzo ważny jest odpowiedni sposób żywienia. Warto mieć na uwadze, że niezwykle istotne jest także stosowanie preparatów, które są w stanie wspomóc leczenie zmian trądzikowych. To preparaty probiotyczne, które są z powodzeniem stosowane w terapii przeciwtrądzikowej. Należy nadmienić, że ich składniki oddziałują na czynniki kształtujące zmiany zapalne. Dodatkowo skuteczne są w stosowaniu we przypadku nadmiernego wydzielania sebum są kosmetyki Sevolium, które działają na bakterie jelitowe a trądzik. Preparaty wpływają na niwelowanie tworzących się zmian zapalnych oraz ich aktywność.

W składzie znajdują się szereg drogocennych składników, które skutecznie wpływają na:

  • poprawę jakości cery
  • niwelowanie trądziku
  • nawilżenie skóry.

Zawierają naturalne, wegańskie składniki, które są bardzo dobrze tolerowane także przez skórę wrażliwą. W składzie kosmetyków znajduje się między innymi  ekstrakt z lukrecji, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego oraz ekstrakt z nagietka. Jak można zauważyć bakterie jelitowe a trądzik mają ze sobą silną zależność. Jednak istnieją skuteczne sposoby, by maksymalnie zniwelować oba problemy.


Bibliografia:

1. Langner A., Postępowanie w trądziku zwykłym, 2007
2. Wolska H., Trądzik zwyczajny — patogeneza i leczenie, 2005
3. Kowalska H., Sysa-Jędrzejowska A., Woźniacka A., Rola diety w etiopatogenezie trądziku, 2018

1 głosów

Komentarze

Opinie o Sevolium - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊