fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kompendium wiedzy

Strona główna » Blog

Krem niekomedogenny – jak wybrać?

Krem niekomedogenny to kosmetyk, w który powinny zainwestować osoby zmagające się z trądzikiem. Wiele osób może jednak zadawać sobie pytanie o to, jak go znaleźć. Warto zatem dowiedzieć się, czym powinien charakteryzować się taki krem i na jakich składnikach aktywnych powinien bazować. 

Czytaj więcej

Olejek z drzewa herbacianego na trądzik – jak działa?

Olejek z drzewa herbacianego na trądzik to dość często stosowany preparat. Warto zatem wziąć pod przysłowiową lupę jego właściwości oraz dowiedzieć się, jak należy go używać. Przydatna będzie też wiedza na temat ewentualnych wskazań do stosowania olejku.

Czytaj więcej

Maść cynkowa na trądzik – jak pomaga?

Maść cynkowa na trądzik cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem wśród osób zmagających się z niedoskonałościami cery w postaci wyprysków i przebarwień. Zanim się jej użyje, warto byłoby jednak poznać jej działanie oraz dowiedzieć się, jak należy ją stosować. Przydatne mogą okazać się też informacje dotyczące efektów, które można dzięki niej uzyskać. 

Czytaj więcej

Olejek arganowy na trądzik – kupisz?

Olejek arganowy na trądzik to rozwiązanie, które może skutecznie pomóc walczyć z pryszczami! Trądzik niektórzy mogą uważać jako coś normalnego, ale rzeczywistość przedstawia się inaczej. Krótko mówiąc, chodzi o najbardziej powszechną chorobą skóry – a skoro chodzi o chorobę, to bez wątpienia trzeba z tym walczyć. Warte podkreślenia jest też to, że mowa o problemie, który dotyka praktycznie każdego […]

Czytaj więcej

Bakterie jelitowe, a trądzik. Zawalcz o zdrowie!

to ścisłe związane problemy. Niewiele osób wie, jak silny związek mają bakterie jelitowe na występowanie trądziku. Jednak jak się okazuje ma to ogromne znaczenie, które wpływa nie tylko na wygląd, ale także zdrowie. Warto wiedzieć czy bakterie jelitowe, a trądzik są możliwe do zniwelowania i w jaki sposób. 

Czytaj więcej

Witamina C na trądzik – sprawdź skuteczność!

Witamina C na trądzik to skuteczny sposób na złagodzenie stanu zapalnego skóry. Właściwości tej witaminy pozwalają na redukcję przebarwień i poprawę jej kondycji. Dlaczego to substancja jest polecana do leczenia tej przypadłości i jak należy ją stosować, aby uzyskać pożądane efekty? Przekonaj się, dlaczego witamina C na trądzik jest tak skuteczna!

Czytaj więcej

Mydło siarkowe na trądzik – korzyści 

Mydło siarkowe na trądzik to naturalny kosmetyk, który zdobywa coraz większą popularność wśród osób zmagających się z różnymi problemami skórnymi. Siarka, będąca jednym z pierwiastków chemicznych, jest znana ze swoich leczniczych właściwości. Dowiedz się więcej o zaletach mydła siarkowego i przekonaj się, jak może ono zmienić Twoją walkę z trądzikiem!

Czytaj więcej

Ziemia okrzemkowa na trądzik – jak działa?

Ziemia okrzemkowa cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem wśród osób, które cenią sobie naturalną pielęgnację. Szczególnie pomocna może okazać się w przypadku zmian trądzikowych. Zanim jednak zaczniemy ją stosować, dobrze byłoby dowiedzieć się czegoś na jej temat. Przede wszystkim warto byłoby mieć świadomość tego, w jaki sposób używać ziemi i jakich rezultatów można się dzięki niej spodziewać.

Czytaj więcej

Wypryski na twarzy a menopauza — sprawdź, co warto wiedzieć!

Wypryski na twarzy a menopauza to temat, który interesuje kobiety zbliżające się do okresu przekwitania. Menopauza stanowi bowiem niezwykle skomplikowany proces, który wpływa na cały organizm — w znacznym stopniu może wpływać on także na pojawianie się na skórze wyprysków, co wymaga zadbania o odpowiednią pielęgnację twarzy w tym okresie. Co warto wiedzieć o wpływie […]

Czytaj więcej

Wypryski na twarzy a jelita – przyczyny

Wypryski na twarzy a jelita – to dosyć często występujące połączenie. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nasz organizm to niezwykle inteligentna maszyna, a procesy w niej zachodzące są ze sobą silnie skorelowane. Poszczególne układy oddziałują na siebie wzajemnie, a ich głównym celem jest utrzymanie homeostazy. Przykładowo, jelita za zadanie mają oddzielić […]

Czytaj więcej

Plasterki na wypryski – czy warto?

Plasterki na wypryski są świetnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z cerą trądzikową. Jak wiadomo, jest to uciążliwy problem, który może dotknąć każdego z nas na różnych etapach życia, dlatego warto jest wiedzieć jakie mamy możliwości zwalczania go i radzenia sobie z nim.

Czytaj więcej

Wypryski skórne a tarczyca – to musisz wiedzieć

Wypryski skórne a tarczyca – nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego powiązania. Nie wiemy, jak potężną i inteligentną maszyną jest nasz własny organizm. Wszystkie zachodzące w nim procesy oddziałują na siebie, tworząc ciąg przyczynowo-skutkowy. Nasz styl życia ma bardzo duży wpływ na to, co dzieje się wewnątrz. Jeśli coś nie gra, otrzymujemy sygnały, by […]

Czytaj więcej

Żel arnikowy – pomoc na trądzik!

Żel arnikowy powstaje na bazie wyciągu z arniki górskiej, której właściwości prozdrowotne znane są od wieków. Dzięki swoim naturalnym właściwościom pielęgnującym, przeciwzapalnym i antybakteryjnym może być świetną pomocą w walce z trądzikiem i pojawiającymi się wypryskami. Żel arnikowy ma ten dodatkowy atut, iż jest szeroko dostępny i ma bardzo przystępną cenę!

Czytaj więcej

Olejek goździkowy – jak działa na skórę?

Olejek goździkowy to znany olejek eteryczny, który znajduje powszechne zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Otrzymywany jest z drzewa goździkowego. Otrzymane pąki roślin zbierane ręcznie, są następnie suszone i poddawane procesowi mielenia. Zmielone pąki kwiatów przekształcane są później w olejek goździkowy znajdujący zastosowanie do celów leczniczych. W odróżnieniu od wielu innych, powszechnie stosowanych przypraw, goździki mogą być bezpiecznie uprawiane […]

Czytaj więcej

Surowy ziemniak na trądzik – jak działa?

Surowy ziemniak na trądzik może stanowić jedną z naturalnych metod walki ze stanami zapalanymi skóry i nadmierną produkcją sebum. Ze względu na zawarte w nim składniki odżywcze ziemniak wykazuje korzystne działanie na skórę, wspierając jej kondycję, jak i leczenie aktywnych stanów zapalnych. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty jego działania, wystarczy dostosować się do kilku prostych zasad. […]

Czytaj więcej

Maść CBD – jak działa?

Maść CBD to produkt kosmetyczny, który zdobywa coraz większą popularność. Podbija nie tylko rynek medyczny, ale także kosmetyczny. Zapewnia optymalny poziom nawilżenia skóry, uelastycznia naskórek, jak i wspiera regenerację skóry. Znajduje szczególne zastosowanie w przypadku stanów zapalnych skóry, ponieważ maść CBD zawiera składniki regulujące poziom sebum, co pozwala ograniczyć powstawanie wyprysków.

Czytaj więcej

Woda lawendowa na trądzik- jak działa?

Woda lawendowa na trądzik, podobnie jak pozostałe hydrolaty, otrzymywana jest w wyniku destylacji kwiatów wybranej rośliny za pomocą pary wodnej. Ciekła mieszanina jest następnie odparowywana, a później skraplana. Proces ten jest efektem ubocznym otrzymywania olejków eterycznych znajdujących się w roślinach. W rezultacie pozyskiwany jest olejek eteryczny oraz woda podestylacyjna. W przypadku wody lawendowej podstawą są płatki kwiatów lawendy […]

Czytaj więcej

Herbata z bratka – jak działa na trądzik?

Herbata z bratka to jeden z naturalnych sposobów leczenia trądziku. Bratek, inaczej fiołek trójbarwny poprawia wygląd i kondycję skóry. W jaki sposób herbata z bratka na trądzik działa? Jak ją dokładnie stosować?

Czytaj więcej

Trądzik odwrócony – objawy, leczenie, dieta

Trądzik odwrócony jest przewlekłą chorobą zapalną z trudem poddającą się leczeniu. Zmiany skórne występują w postaci ropni i guzków, a w miarę postępowania choroby mogą tworzyć się przetoki, z których wydobywa się wydzielina o nieprzyjemnym zapachu. Choroba zazwyczaj występuje u mężczyzn po okresie pokwitania i w znacznym stopniu obniża komfort życia pacjentów.

Czytaj więcej

Trądzik na szyi – jego przyczyny i rodzaje.

Trądzik na szyi jest często spotykanym problemem skórnym. Do jego powstania może prowadzić wiele czynników, zarówno wewnętrznych, jak i środowiskowych. Tego rodzaju zmiany skórne mogą pojawić się jako trądzik pospolity, późny, zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy czy ropowiczy. Jakie są więc jego przyczyny i w jaki sposób należy dbać o skórę trądzikową?

Czytaj więcej

Trądzik niemowlęcy – przyczyny, sposoby leczenia.

Skóra małego dziecka jest niezwykle delikatna. Składa się z cienkiej warstwy rogowej oraz słabo wykształconej warstwy ziarnistej. Ponadto gruczoły potowe i łojowe nie są jeszcze całkowicie wykształcone. Działanie promienie słonecznych a nawet zwykłe wahania temperatury otoczenia mogą prowadzić do zmian dermatologicznych maluszka. Do najczęstszych zmian należy zaliczyć trądzik noworodkowy, który przy prawidłowej pielęgnacji powinien samoistnie ustąpić […]

Czytaj więcej

Trądzik na policzkach – kiedy powstaje?

Trądzik na policzkach może mieć różną formę. Od krostek, ropnych torbieli, grudek, aż po przelotne  i utrwalone rumienie. W związku z tym wypryski w tym obszarze mogą świadczyć o kilku odmianach trądziku. Skąd bierze się trądzik na policzkach u dorosłych? 

Czytaj więcej

Trądzik w ciąży – dlaczego się pojawia?

Trądzik w ciąży wymaga specjalnego leczenia, które jest w pełni bezpieczne dla dziecka. W związku z tym zażywanie jakichkolwiek leków należy konsultować z lekarzem. 

Czytaj więcej

Mapa pryszczy – czym jest?

Mapa pryszczy to tak naprawdę umiejscowienie zmian skórnych w określonych obszarach twarzy. Pojawianie się ich w wybranej jej części ma swoje istotne podłoże, które ułatwia leczenie. Jak zatem wygląda mapa pryszczy na twarzy?

Czytaj więcej

Kaszka na twarzy – jak wygląda?

Kaszka na twarzy to popularny problem skórny, który może pojawić się w każdym wieku, niezależnie od płci. Zmiany występują się głównie na skórze czoła i policzków, a przyczyny mogą być różne. Najczęściej jednak kaszka na twarzy jest wynikiem alergii lub błędów pielęgnacyjnych.

Czytaj więcej

Kwasy na trądzik- jakie wybrać?

Kwasy na trądzik mają bardzo skuteczne działanie w niwelowaniu tego typu problemów. Dlaczego? Kwasy zwiększają odległość między komórkami, co osłabia łączące je wiązania. Rezultatem jest oddzielenie warstwy rogowej oraz jej złuszczenie. Jakie kwasy na trądzik wybrać? Każdy z nich ma nieco inne właściwości, dlatego warto je poznać, zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj. 

Czytaj więcej

Pielęgnacja cery trądzikowej- jak wygląda?

Pielęgnacja cery trądzikowej nie jest trudna, ale należy pamiętać o podstawowych zasadach i poszczególnych jej krokach. Dzięki temu można uniknąć namnażania się bakterii, nadmiernej produkcji sebum, a w konsekwencji również zaskórników i pryszczy. Jak zatem wygląda prawidłowa pielęgnacja skóry trądzikowej? Od czego zacząć?

Czytaj więcej

Witaminy na trądzik- które wybrać?

Witaminy na trądzik mogą skutecznie wspomóc stan skóry i leczenie choroby. Witaminy na cerę trądzikową mogą znaleźć zastosowanie jako składniki produktów używanych w leczeniu miejscowym oraz kosmetykach do pielęgnacji skóry. Można zakupić również gotowe suplementy, które uzupełniają ich niedobory. Najlepszych ich źródłem są jednak świeże warzywa i owoce.

Czytaj więcej

Maskne – nowe wyzwanie dermatologiczne dla skóry

Maskne to nowa jednostka choroba powstała w okresie pandemii. Terminem określane są zmiany zapalne skóry rozwijające się pod wpływem noszenia maseczki. Maskne może przybierać różne formy, jednak w przypadku osób ze skórą trądzikową jest prawdziwą zmorą. Co sprzyja powstawaniu maskne? Czy przed zmianami zapalnymi skóry można się uchronić? Jak wygląda leczenie schorzenia? Odsyłamy do artykułu. 

Czytaj więcej

Srebro koloidalne na twarz – naturalny pogromca niedoskonałości

Srebro koloidalne na twarz to zdobywająca coraz większą popularność substancja, w naturalny sposób wspomagająca walkę z uporczywym trądzikiem. Srebro koloidalne do przemywania twarzy jest całkowicie bezpieczne dla organizmu, przy czym wykazuje bardzo silne działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybicze. Srebro koloidalne na twarz, zwane również nanosrebrem, jest powszechnie dostępne w aptekach i sklepach zielarskich, a jego […]

Czytaj więcej

Parówka na twarz – jak zrobić?

Parówka na twarz jest jednym ze znanych sposobów zwalczania niedoskonałości. Pozwala skutecznie oczyścić pory skóry w domu. Jednocześnie parówki na twarz doskonale przygotowują skórę do dalszych zabiegów, przyspieszając proces wchłaniania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Z czego zrobić parówkę, jak często ją stosować? Jakie efekty daje parówka na twarz? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj więcej

Krosty na dekolcie – co oznaczają?

Krosty na dekolcie są dość powszechne, choć trzeba przyznać, że tego typu problemy dermatologiczne najczęściej kojarzą się z twarzą. Nic bardziej mylnego, ponieważ krostki występują również na dekolcie, ale także ramionach i plecach. Występowanie zmian a każdym z tych obszarów wiąże się z innymi przyczynami, w związku z tym inaczej też przebiega leczenie. Dzięki właściwej […]

Czytaj więcej

Świecąca się twarz – czym jest spowodowana?

Świecąca się twarz przyciąga kurz i zanieczyszczenia, ale przede wszystkim nieestetycznie wygląda, skutecznie obniżając samopoczucie. Każdy, kto zmaga się z tym problemem wie, jak bywa uciążliwy, zwłaszcza w okresie lata lub w stresujących sytuacjach. Świecąca się twarz jest spowodowana przede wszystkim przez nadmierne wydzielanie sebum. Powszechnie sądzimy, że problem dotyczy wyłącznie nastolatków, którzy znajdują się […]

Czytaj więcej

Trądzik u dorosłych – czym jest?

Trądzik u dorosłych staje się coraz bardziej popularny. Nieestetyczne zmiany skórne, z którymi borykają się trzydziestolatkowie i ludzie starsi, mogą być przyczyną wielu problemów, w tym obniżonego poczucia własnej wartości. Co jest przyczyną trądziku u dorosłych? Jak leczyć skórę? Czy krem na trądzik dorosłych wystarczy?

Czytaj więcej

Trądzik grzybiczy- czym jest?

Trądzik grzybiczy to poważna choroba dermatologiczna spowodowana przez drożdżaki z rodzaju Malassezia. Występują one naturalnie na skórze, ale ich nadmierne namnażanie wywołuje stany zapalne i nadmierne rogowacenie się naskórka. Jakie są przyczyny choroby i objawy, a także jak ją leczyć? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj więcej

Łyżeczka do wągrów – jak działa?

Łyżeczka do wągrów, inaczej nazywana łyżeczką UNNY, to specjalistyczne narzędzie do wyciskania zaskórników, wągrów i pryszczy. Jest produktem prostym w użyciu i tanim, a także dostępnym w wielu drogeriach i sklepach. Pomaga w codziennej pielęgnacji skóry, a jednocześnie ogranicza ryzyko powstawania blizn i zakażeń. Jakie działanie wykazuje łyżeczka do usuwania wągrów?

Czytaj więcej

Plastry na wągry – jak działają?

Plastry na wągry to produkt głęboko oczyszczający, który zyskuje coraz większą popularność wśród osób zmagających się z zatkanymi porami skóry. Można ją zakupić niemal w każdej drogerii, a nawet przygotować samodzielnie w domu. Jednocześnie są tanie i bezpieczne. Efekt osiągany dzięki nim jest jednak krótkotrwały. Jak zatem działa plaster na wągry? Jak go stosować, by […]

Czytaj więcej

Domowe sposoby na zaskórniki – jak działają?

Domowe sposoby na zaskórniki stosują zarówno nastolatkowie, jak i osoby dorosłe, ponieważ ten problem dotyczy różnych grup wiekowych. Jeśli chodzi o zaskórniki, domowe sposoby są skuteczne, a przede wszystkim bardziej dostępne niż produkty apteczne czy drogeryjne. Do ich przygotowania często potrzebujemy tylko produktów, które znajdują się niemal w każdej kuchni.

Czytaj więcej

Retinoidy na trądzik – sprawdź, dlaczego warto je stosować

Retinoidy na trądzik stają się coraz popularniejsze, ponieważ pomagają stosunkowo szybko pozbyć się trądziku. Niestety wypryski i przebarwienia są popularnym problemem, z którym trudno jest walczyć, ponieważ może zależeć od wielu czynników. Na czym polega leczenie trądziku retinoidami? Dla kogo będzie ono odpowiednie?

Czytaj więcej

Wyciskanie wągrów – sprawdź, czy warto to robić

Wyciskanie wągrów to pierwsza rzecz, która przychodzi do głowy, jeżeli myślimy o pozbyciu się uciążliwych zaskórników. Czy aby na pewno jest to bezpieczny sposób dla naszej cery? Czy są może inne, bezpieczniejsze metody pozbywania się wągrów?

Czytaj więcej

Krosty na twarzy – jak je rozpoznać i wyleczyć

Krosty na twarzy są dosyć niepokojącym objawem, który w większości wymaga interwencji. Najczęściej objawia jakieś schorzenia. Gdy zauważymy pierwsze, niepokojące objawy najlepiej jest od razu działać – udać się do lekarza, wdrożyć odpowiednią, właściwie dopasowaną pielęgnację, czy zastosować odpowiednie leki. Warto jednak mieć na uwadze, że drobne krostki na twarzy mogą mieć rozmaite podłoże i […]

Czytaj więcej

Miedź (Copper Gluconate)

Miedź wielu osobom kojarzy się z lekcjami chemii oraz z okresowym układem pierwiastków chemicznych. Nie każdy zdaje sobie sprawę z jej dobroczynnych właściwości oraz z tego, że stała się ona składnikiem wielu produktów kosmetycznych. Być może używaliśmy już w swoim życiu preparatów z miedzią. Jeśli nie, warto dowiedzieć się tego, czym się one właściwie charakteryzują. […]

Czytaj więcej

Aspiryna na pryszcze – czy działa?

Aspiryna na pryszcze jest od dawna znanym domowym sposobem mającym pomagać w walce z uciążliwym trądzikiem. Zawarty w aspirynie kwas acetylosalicylowy ma złuszczać martwy naskórek i nieść wiele korzyści dla skóry twarzy – redukować zaczerwienienia, pomagać w walce z trądzikiem i pozbyciu się przebarwień potrądzikowych. Jak dokładnie działa aspiryna na twarz? Czy aspiryna na trądzik […]

Czytaj więcej

Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć

Blizny po trądziku niestety stowarzyszą wielu osobom, które w przeszłości zmagały się lub zmagają się z trądzikiem. Niestety nawet wyleczony trądzik może pozostawiać po sobie na długi czas bardzo widoczne i wyczuwalne blizny, które nie tylko odznaczają się kolorem, ale i fakturą. Co więcej, blizny po trądziku mogą być bardzo uciążliwe do pozbycia się. Jaki […]

Czytaj więcej

Płyn micelarny na trądzik – jaki powinien być?

Płyn micelarny na trądzik to bez wątpienia produkt, po który sięgnie zdecydowana większość osób borykających się z tą dermatozą. Większość osób używa go przede wszystkim po to, aby usunąć ze swojej twarzy makijaż. Trzeba jednak wiedzieć, że płyn micelarny na trądzik powinien być wybierany niezwykle starannie. W przeciwnym bowiem razie, kosmetyk mógłby zaostrzyć przebieg trądziku.

Czytaj więcej

Kosmetyki na wągry – wszystko co musisz wiedzieć

Kosmetyki na wągry powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej osoby, która boryka się z tym defektem kosmetycznym. Część z nich możemy zakupić w sklepach, a niektóre można przygotować samodzielnie w domu, z ogólnodostępnych składników. Zarówno jedne jak i drugie, powinny być przez nas stosowane regularnie. Jakimi właściwościami powinny charakteryzować się zaś dobre kosmetyki na wągry?

Czytaj więcej

Olej z wiesiołka na trądzik – wszystko co musisz wiedzieć

Olej z wiesiołka na trądzik to bez wątpienia produkt, którym warto byłoby się zainteresować, jeśli cenimy sobie naturalne metody walki z dermatozami. Okazuje się, że wiele z nich może być całkiem skutecznych. Warto wiedzieć, że olej z wiesiołka na trądzik możemy stosować zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Co warto byłoby o nim wiedzieć, zanim zaczniemy […]

Czytaj więcej

Fiołek trójbarwny (Viola Tricolor)

Fiołek trójbarwny to roślina, którą bardzo ceni medycyna ludowa. Od lat jest ona wykorzystywana w terapii ziołowej wielu różnego rodzaju schorzeń. Stosuje się ją zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Ekstrakt z fiołka trójbarwnego znalazł również zastosowanie jako składnik wielu produktów kosmetycznych. Jakiego rodzaju właściwości są przypisywane tej dobroczynnej roślinie?

Czytaj więcej

Nagietek na trądzik (Calendula Officinalis)

Nagietek na trądzik – jak znana i stosowana od setek lat roślina, może wspomóc Cię w walce o piękną cerę i jakie inne zalety może Ci zaoferować. Sprawdź!

Czytaj więcej

Maseczka na trądzik – wybierz swoją!

Maseczka na trądzik to tylko jedna z broni, jakie wykorzystujemy w walce z uciążliwymi problemami skórnymi. Producenci kosmetyków dwoją się i troją, aby dostosować swoją ofertę do potrzeb i oczekiwań klientów. Mamy dzięki temu dostęp do wielu produktów o różnych składach i zastosowaniach, co z jednej strony jest plusem, z drugiej zaś, może być też […]

Czytaj więcej

Nanozłoto (Colloidal Gold)

Nanozłoto jest produktem bez wątpienia wyjątkowym. Z całą pewnością można przypisać mu wszechstronne właściwości. Nanozłoto na trądzik możemy zakupić w wielu sklepach kosmetycznych, zwłaszcza w tych, które sprzedają ekologiczne produkty. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgać po kosmetyki z dodatkiem tego dobroczynnego składnika.

Czytaj więcej

Węgiel aktywny na trądzik? To działa!

Węgiel aktywny na trądzik to znany i ceniony sposób, który pozwala zmniejszyć stany zapalne skóry i przynosi ogólną poprawę jej kondycji. W ostatnim czasie maseczki z aktywnym węglem stały się prawdziwym hitem sprzedaży i nie sposób nie natknąć się na nie w popularnych drogeriach. Węgiel aktywny na twarz można stosować bezpośrednio oraz jako jeden ze […]

Czytaj więcej

Domowe sposoby na wągry – poznaj 5 sposobów

Domowe sposoby na wągry to skuteczny trik dla niejednej nastolatki i osoby dorosłej. Okazuje się, że z tym problemem zmaga się wiele osób. Zamiast stosować jednak drogie specyfiki apteczne lub nieskuteczne kuracje, można skorzystać z prostych sposobów. Domowe sposoby na wągry są bardzo proste i przy tym bardzo efektywne. Jeśli szukasz sposobów, jak pozbyć się […]

Czytaj więcej

Lek na trądzik? Udaj się do dermatologa

Lek na trądzik to skuteczna metoda walki ze zmianami skórnymi. W przypadku choroby, jaką jest trądzik, leki przepisywane są zwykle przez lekarza i to one mają największą skuteczność. Jaki jest zatem najlepszy lek na trądzik? W tym artykule poznasz sprawdzone badaniami substancje czynne.

Czytaj więcej

Zatkane pory na twarzy – dowiedz się, jak je zwalczyć

Zatkane pory na twarzy są częstym problemem. Dotykają osób w różnych grupach wiekowych i negatywnie wpływają na aparycję. Niestety, wielu z nas nie ma pojęcia jak się z nimi uporać. Nawet po długotrwałych wysiłkach często nie widać trwałego efektu. Nie jest to jednak problem niemożliwy do pokonania, chociaż wymaga cierpliwości i czasu.

Czytaj więcej

Pryszcze na plecach? Zacznij działać!

Pryszcze na plecach to powszechny problem, który dotyczy osób w różnym wieku. Zwykle pryszcze na plecach u dorosłego pojawiają się z tych samych przyczyn, co wypryski na twarzy. Okazuje się jednak, że stany zapalne zlokalizowane na plecach dużo trudniej usunąć. Czy istnieją jakieś domowe metody, które pozwalają się ich pozbyć?

Czytaj więcej

Lukrecja na trądzik (Glycyrrhiza Glabra)

Lukrecja na trądzik (Glycyrrhiza Glabra) może okazać się bardzo skuteczna, o ile sięgniemy po odpowiednie kosmetyki zawierające wyciąg z tej dobroczynnej rośliny. Lukrecji przypisuje się sporo właściwości, dlatego na uwagę zasługuje nie tylko jej przeciwtrądzikowe działanie. Co warto wiedzieć o tej roślinie i po jakie produkty sięgać, aby cieszyć się piękną cerą?

Czytaj więcej

Serum na trądzik- zacznij działać szybko

Serum na trądzik to specjalistyczny preparat kosmetyczny, który wyróżnia się zwiększoną koncentracją składników aktywnych. Dzięki temu serum na trądzik działa szybciej i efektywniej, co jest szczególnie ważne w przypadku nieestetycznych zmian skórnych pojawiających się na twarzy. Co powinno zawierać dobre serum na trądzik? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Czytaj więcej

Oczyszczanie twarzy w domu – co jest warte uwagi?

Oczyszczanie twarzy w domu powinno wejść w nawyk każdemu, kto marzy o pięknej cerze. Tym prostym zabiegiem powinny zainteresować się w szczególności osoby, które borykają się z trądzikiem. Podstawą dobrego oczyszczania jest nie tylko odpowiednia technika, ale również dobór właściwych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Czytaj więcej

Cynk na trądzik (Zinc)

Cynk na trądzik to jeden z najbardziej popularnych i skutecznych pierwiastków w pielęgnacji cery problematycznej. Z uwagi na niezwykłe właściwości cynku, niektórzy nazywają go minerałem piękna. Warto zapoznać się z podstawowymi faktami na jego temat oraz dowiedzieć się, jak dobroczynny wpływ może mieć na naszą skórę. Taka wiedza to cenna broń w walce o czystą, […]

Czytaj więcej

Drożdże na trądzik (Saccharomyces Cerevisiae)

Drożdże na trądzik pospolity to rozwiązanie znane od lat. Korzystały jeszcze z niego nasze mamy oraz babcie. Jest to sposób na tyle tani i skuteczny, że powinien zainteresować się nim każdy, kto ma problem z nieestetycznym błyszczeniem się skóry oraz wykwitami skórnymi. Drożdże na trądzik mają tę zaletę, że nadają się do wszechstronnego wykorzystania. Każdy […]

Czytaj więcej

Trądzik zaskórnikowy – jak go wyleczyć?

Trądzik zaskórnikowy jest nieco lżejszą odmianą trądziku. Niestety obecnie wiele osób ma z nim problem i nie radzi sobie z całkowitym oczyszczeniem cery. Obecnie na rynku możemy natrafić na bardzo dużo preparatów leczących trądzik, niestety nie wszystkie są skuteczne. Jak więc uporać się z trądzikiem zaskórnikowym?

Czytaj więcej

Krem nawilżający do skóry trądzikowej

Krem nawilżający do skóry trądzikowej musi być dobrany tak, aby faktycznie spełnić wszelkie oczekiwania skóry problematycznej. To właśnie dlatego tak ważne jest to, aby sprawdzać jego skład oraz zastosowanie. Dzięki temu trądzik będzie mógł zostać zlikwidowany, a skóra znów będzie gładka i przede wszystkim zdrowa.

Czytaj więcej

Sposoby na tłustą cerę

Każdy, kto boryka się z przetłuszczającą się cerą, chciałby poznać sposoby na tłustą cerę i trądzik. Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja. Tłusta cera jest dość wymagająca, z jednej strony potrzebuje dogłębnego oczyszczenia z sebum i zanieczyszczeń, z drugiej zaś domaga się sporej dawki nawilżenia. Oprócz właściwie dobranych kosmetyków, warto poznać domowe oraz profesjonalne sposoby na tłustą […]

Czytaj więcej

Tabletki antykoncepcyjne na trądzik

Tabletki antykoncepcyjne na trądzik stosuje się jako jedną z metod leczenia tej uporczywej dolegliwości. Trądzik objawia się bolesnymi wypryskami pojawiającymi się głównie w okolicach twarzy, szyi i klatki piersiowej. Zadaniem tabletek antykoncepcyjnych jest złagodzenie objawów trądziku, jednak przy długotrwałym stosowaniu mogą pojawić się komplikacje. O tym czy warto stosować tabletki antykoncepcyjne na trądzik dowiedzą się […]

Czytaj więcej

Złoto koloidalne (Colloidal Gold)

Złoto na trądzik cieszy się sporą popularnością. Głównie dlatego, że faktycznie przynosi oczekiwane efekty. Preparaty ze złotem koloidalnym coraz częściej stosowane są przez osoby, które zmagają się z naprawdę poważnymi problemami skórnymi. Dzięki złocie można je skutecznie załagodzić. Warto więc wiedzieć, jakie właściwości ma złoto zawarte w kosmetykach na trądzik i dlaczego warto ich używać.

Czytaj więcej

Wągry – jak się ich pozbyć

Jak wiadomo, wągry są bardzo nieestetyczne i pojawiają się zazwyczaj na nosie, brodzie oraz czole. Mogą wystąpić nawet u osób, które nie mają problemu z trądzikiem. Na całe szczęście są skuteczne metody na to, aby usunąć zaskórniki i znów cieszyć się gładką i jednolitą cerą. Niektóre z tych metod można stosować również w domu.

Czytaj więcej

Trądzik hormonalny – przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie.

Trądzik hormonalny jest jedną z odmian trądziku, związaną z działaniem układu wewnątrzwydzielniczego i zmianami stężenia hormonów. Trądzik hormonalny atakuje głównie dorosłe kobiety. W poniższym artykule znajdą państwo informacje o tym, jakie hormony zbadać przy trądziku oraz jak wyleczyć tę chorobę.

Czytaj więcej

Jak wygląda trądzik i jak go wyleczyć

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wygląda trądzik. Z jednej strony rozpoznanie go wydaje się być banalne, z drugiej jednak bywa często mylony z klasycznymi wysypkami. Wiedząc jednak jakie są objawy trądziku oraz czym szczególnym się charakteryzuje, o wiele łatwiej przywrócić skórę do dawnego wyglądu.

Czytaj więcej

Maseczka na wągry – jak ją wykonać?

Maseczka na wągry może być doskonałym sposobem na pozbycie się szpecących zaskórników. Oczywiście jedynie pod warunkiem, że umie się ją odpowiednio przygotować! W tej chwili maseczki na wągry stają się coraz popularniejsze, ale warto wykonywać ich domowe wersje, które mają znacznie korzystniejszy wpływ na skórę. Ich wykonanie nie jest skomplikowane. Taka maseczka na wągry może być gotowa w […]

Czytaj więcej

Trądzik torbielowaty – jak sobie z nim poradzić?

Trądzik torbielowaty jest jedną z zapalnych form trądziku, która charakteryzuje się powstaniem głębokich zmian torbielowatych. Z całą pewnością pojawiające się również cysty trądzikowe nie są estetyczne, a do tego często wywołują ból. To właśnie z tego powodu warto wiedzieć, w jaki sposób powinno przebiegać leczenie oraz, jak rozpoznać sam trądzik torbielowaty, zanim zmiany obejmą duży obszar skóry.

Czytaj więcej

Trądzik posterydowy – jak go leczyć?

Trądzik posterydowy to jeden z rodzajów trądziku. Pojawia się na skórze na skutek zbyt długiego stosowania sterydów. Istnieją sposoby na to, aby leczyć trądzik posterydowy, ale z całą pewnością przede wszystkim trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ leczenie może być dość czasochłonne. Trądzik posterydowy na twarzy nie prezentuje się zbyt estetycznie i to właśnie dlatego warto rozpocząć leczenie jak najszybciej.

Czytaj więcej

Trądzik krostkowy – jak go leczyć?

Trądzik krostkowy jest jednym z rodzajów trądziku, który dotyka głównie młodzież. Warto wiedzieć, czym się charakteryzuje i w jaki sposób można sobie z nim radzić, aby szybko zobaczyć poprawę. Odpowiednio dobrane kosmetyki stanowią tutaj najlepsze rozwiązanie. Warto jednak wiedzieć, czym charakteryzuje się ten trądzik i jak go rozpoznać.

Czytaj więcej

Przebarwienia po trądziku – jak się ich pozbyć?

Przebarwienia po trądziku mogą być bardzo nieestetyczne. Utrzymują się na skórze przez dłuższy czas, a usunięcie starszych zmian bardzo często jest już wręcz niemożliwe. To właśnie z tego powodu warto już wcześniej sprawdzić, w jaki sposób można usunąć przebarwienia po pryszczach, tak aby nie były one w żaden sposób widoczne. W znacznym stopniu poprawi to samoocenę, a także […]

Czytaj więcej

Trądzik guzkowy – jak go zlikwidować?

Trądzik guzkowy to jeden z rodzajów trądziku, który objawia się bardzo brzydkimi i charakterystycznymi zmianami, które skutecznie szpecą twarz. Nic więc dziwnego, że każda dotknięta nim osoba poszukuje skutecznego rozwiązania swojego problemu. Na całe szczęście istnieją sposoby na to, aby najpierw zmniejszyć jego widoczność, a później całkowicie go zlikwidować. Warto jednak wiedzieć, że potrzeba na […]

Czytaj więcej

Trądzik grudkowy – objawy, przyczyny oraz leczenie.

Trądzik grudkowy objawia się występowaniem zmian skórnych powstających wskutek nadmiernej pracy gruczołów łojowych. Grudki oraz zaskórniki najczęściej pojawiają się na twarzach młodych, dojrzewających chłopców. W poniższym artykule znajdą państwo informacje o tym czym jest trądzik grudkowy, jak go leczyć oraz co na trądzik grudkowy jest najskuteczniejsze.

Czytaj więcej

Tabletki na trądzik dostępne bez recepty

Tabletki na trądzik to jedna z metod walki z tym uciążliwym problemem. Ich działanie polega na odblokowaniu zatkanych porów, dzięki czemu znikają pryszcze, a skóra zostaje oczyszczona. Ponadto tabletki na trądzik bez recepty możemy kupić bez wcześniejszej konsultacji z specjalistą.

Czytaj więcej

Leczenie Trądziku. Jak wygląda leczenie trądziku u dermatologa?

Leczenie trądziku jest problemem nie tylko osób młodych posiadających trądzik młodzieńczy, ale również dorosłych. Różne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne powodują, że na skórze pojawiają się zmiany, które niszczą ładny wygląd człowieka. Obojętnie czy są to małe krostki czy duże czerwone bolące wykwity, należy do nich podchodzić delikatnie, ale jednocześnie skutecznie.

Czytaj więcej

Żel punktowy na wypryski – szybkie remedium na krostki

Żel punktowy na wypryski to prawdziwy ratunek w wielu przypadkach. Pozwala on na szybkie pozbycie się szpecącej zmiany i tym samym, przywrócenie skórze idealnego wyglądu. Żel punktowy na pryszcze sprawdza się na co dzień i warto mieć go pod ręką, gdy na buzi pojawią się nieestetyczne krostki.

Czytaj więcej

Czy dieta na trądzik może pomóc?

Dieta na trądzik z całą pewnością może pomóc w ograniczeniu ilości wyprysków pojawiających się na twarzy. Dzięki niej możliwe będzie również ograniczenie nadmiernego łojotoku. Z całą pewnością próbując diety na trądzik, powinniśmy się przygotować na spore ograniczenia. Istnieją bowiem produkty, które osoby borykające się z trądzikiem powinny ze swojej diety wykluczyć. Do codziennego menu warto […]

Czytaj więcej

Skuteczne zabiegi na trądzik

Zabiegi na trądzik to nowoczesny sposób na walkę z tą przypadłością skórną. Obecnie trądzik można leczyć nie tylko pielęgnacją czy przepisanymi lekami, ale także przez poddanie skóry specjalistycznym zabiegom. W tym artykule omówiono, jakie są najskuteczniejsze zabiegi na trądzik, a także wyjaśniono, kiedy można się im poddać!

Czytaj więcej

Poznaj najczęstsze przyczyny trądziku!

Przyczyny trądziku mogą być różne, a całkowita eliminacja problemu w postaci wyprysków oraz nadmiernego przetłuszczania się cery jest możliwa tylko wówczas gdy je poznamy. Poznanie przyczyn trądziku niewątpliwie umożliwia podjęcie skutecznego leczenia. Czasami wystarczy specjalistyczna pielęgnacja, a w niektórych przypadkach trzeba będzie udać się po pomoc do dermatologa.

Czytaj więcej

Kosmetyki na trądzik – od czego zacząć?

Kosmetyki na trądzik znajdziemy w każdej drogerii, zarówno tej stacjonarnej jak i internetowej. Nie ulega jednak wątpliwości, że produkty do specjalistycznej pielęgnacji powinny być bardzo starannie wybrane. Jeżeli dokonamy zakupu zbyt pochopnie, stan naszej cery może ulec pogorszeniu, a nie poprawie. Warto więc dokładnie czytać składy produktów, aby uniknąć kosztownych pomyłek.

Czytaj więcej

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Czy warto?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki było jeszcze nie tak dawno temu popularnym sposobem leczenia trądziku. Obecnie coraz więcej osób ucieka od tego sposobu oczyszczania twarzy. Jaka jest prawda o tym zabiegu? Czy oczyszczanie twarzy u kosmetyczki leczy skórę?

Czytaj więcej

Naturalne sposoby na trądzik pospolity

Naturalne sposoby na trądzik bywają skuteczne, chociaż na efekty naturalnej terapii trzeba czasami cierpliwie poczekać. Trądzik potrafi jednak bardzo uprzykrzyć życie i wpływa niekorzystnie nie tylko na wygląd skóry, ale również na stan psychiczny osoby chorej. Dlatego też dobrze warto poznać naturalne metody leczenia trądziku i zastosować je w praktyce. Jeżeli będziemy systematyczni, po kilku […]

Czytaj więcej

Co powinien zawierać dobry krem przeciwtrądzikowy – najważniejsze składniki

Trądzik jest przewlekłą, zapalną chorobą skóry powodującą brzydko wyglądające plamy i pryszcze, umiejscowione szczególnie na twarzy, ramionach, placach i szyi. Malutkie krosty, zaskórniki, pryszcze czy ropiejące guzki są najczęstszymi przejawami trądziku, z którym zdecydowanie należy walczyć.

Czytaj więcej

Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy to zmiany skórne, pojawiające się u sporej grupy nastolatków w okresie dojrzewania. Jest on wynikiem zachodzących w organizmie zmian hormonalnych i ma podłoże genetyczne. Trądzik młodzieńczy warunkują, również: nadmierne gromadzenie bakterii, a także rogowacenie skóry w okolicach mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Początek rozwoju choroby skóry jest dosyć niewinny, jednak nie powinien zostać […]

Czytaj więcej

Trądzik pospolity

Trądzik pospolity inaczej zwany trądzikiem młodzieńczym to problem, który w większości przypadków dotyczy nastolatków w okresie pokwitania, częściej mężczyzn aniżeli kobiet. W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo narażeni na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych mających wpływ na nasilenie trądziku. Jak walczyć z tą nieestetyczną chorobą?

Czytaj więcej

Trądzik – Wszystko o trądziku

Trądzik to niedogodność, z którą spotkał się chyba każdy człowiek. Najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania i znika, gdy gospodarka hormonalna dorastającego organizmu się unormuje. Jednak nie zawsze tak jest. Niestety, ale trądzik może się z powodzeniem pojawić również w dorosłym życiu i przyjąć naprawdę ostrą formę. Trądzik może nie jest niebezpieczną dla zdrowia dolegliwością, […]

Czytaj więcej

Sposoby na pryszcze

Trądzik to choroba skóry, z którą wcale nie tak łatwo jest wygrać. Bywa zmorą nie tylko nastolatków w okresie dojrzewania, ale również osób dorosłych, a ich przyczyn należy dopatrywać się przede wszystkim w zaburzeniach funkcjonowania gospodarki hormonalnej. Trądzik zazwyczaj „atakuje” skórę twarzy, ale może pojawić się również na szyi, ramionach, klatce piersiowej i plecach. Nierzadko […]

Czytaj więcej

Domowe sposoby na trądzik

Wypryski to problem, który dotyka ogromną część populacji. Dokładne oczyszczanie, regularna parówka na trądzik, stosowanie kremów nawilżających oraz maseczek to domowe sposoby na trądzik, które mogą być stosowane przez każdego. Tanim i sprawdzonym sposobem na walkę z wypryskami jest wykonywanie regularnych domowych maseczek na trądzik. Poniżej przedstawiamy znakomite domowe maseczki na trądzik i domowe sposoby […]

Czytaj więcej

Pryszcze – jak się ich pozbyć?

Czym są pryszcze? Zapewne każdy nastolatek w wieku dojrzewania, a nawet niektórzy dorośli mierzyli się w swoim życiu z pryszczami, niezależnie od tego czy były to pryszcze na twarzy, czy też pryszcze na plecach, to stanowiły one ogromny problem dla ich posiadaczy. Z pewnością wielu ludzi zadawało sobie w swoim życiu pytanie: „jak szybko pozbyć […]

Czytaj więcej

Cera tłusta / cera trądzikowa

Charakterystyka tłustej skóry Cera tłusta to problem wielu nastolatków w wieku dojrzewania, ponieważ bardzo szybko przy nieodpowiedniej pielęgnacji mogą powstać na niej zmiany trądzikowe. Skóra tłusta jest gruba oraz charakteryzuje się ziemistym lub szarożółtym kolorem, widocznymi zaskórnikami oraz błyszczeniem twarzy. Dodatkowo na tego typu cerze widoczne są ujścia gruczołów łojowych w postaci rozszerzonych porów.

Czytaj więcej

Co to jest sebum?

Sebum kojarzone jest często z jednym z najbardziej dolegliwych problemów związanych z cerą tłustą i trądzikową. Czy jednak rzeczywiście zasługuje na taką niesławę? Przyjrzyjmy mu się lepiej, bo przy bliższym poznaniu znacznie zyskuje.

Czytaj więcej

Ślady po wypryskach – jak się ich pozbyć?

Trądzik to nie tylko problem z uporczywymi krostkami. W dużej mierze to także kłopoty z pozostającymi po nich śladami. Dotyczy to zarówno charakterystycznych wgłębień, jak i zmian pigmentacyjnych. Ślady po wypryskach potrafią stanowić problem nawet wiele lat po całkowitym wyleczeniu trądziku. Zazwyczaj trudno je zlikwidować. O wiele łatwiej natomiast zapobiegać ich powstawaniu.

Czytaj więcej

Krem nawilżający do cery tłustej, przesuszonej

Pielęgnacja cery przetłuszczającej się nie jest łatwa. Wiele osób nieświadomie pogarsza jej stan, zamiast sobie pomóc. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę z tego, że skórę przetłuszczającą się, można przesuszyć. W takim wypadku następuje rekcja obronna cery, którą jest wzmożona produkcja łoju. Wiele osób nie wie, że nieopatrznie sami pogarszają stan swojej cery. Wiele osób […]

Czytaj więcej

Różne rodzaje trądziku. Jak leczyć trądzik różowaty, a jak pospolity

spis treści Rodzaje trądziku: trądzik różowaty Rodzaje trądziku: trądzik pospolity Rodzaje trądziku pospolitego Trądzik – rodzaje a czynnik etiologiczny Typy zmian na skórze warunkujące rodzaje trądziku Rodzaje trądziku poznasz po rodzaju objawów Przyczyny, które zaostrzają zmiany determinują rodzaje trądziku Pielęgnacja skóry kontra rodzaje trądziku Podsumowanie FAQ Wiele osób widząc na swojej twarzy wypryski, od razu […]

Czytaj więcej

Przyczyny świecenia się skóry. Matujący krem do cery tłustej

Wiele osób boryka się ze świeceniem się skóry. Problem ten dotyczy zarówno osób z cerą przetłuszczającą się, jak i mieszaną. Problem ten wynika z nadmiernej produkcji łoju przez gruczoły łojowe. To problem dotyczący nie tylko osób w okresie dojrzewania, ale też dojrzałych.

Czytaj więcej

Przyczyny powstawania punktowych krostek. Krem przeciw wypryskom

Nie każdy, kto zastanawia się, jak pozbyć się krost na twarzy, boryka się z typowym trądzikiem. Są osoby, które od czasu do czasu mają problem z pojedynczymi krostkami. Jednocześnie nie jest ich bardzo dużo i nie mają innych dolegliwości typowych dla cery trądzikowej, jak na przykład nadmierne przetłuszczanie się skóry. Wiele takich osób nie wie, […]

Czytaj więcej

Problem z nadmiernymi zaczerwienieniami. Krem neutralizujący zaczerwienienia skóry

Zaczerwienienia na twarzy to częsty problem towarzyszący między innymi trądzikowi. W takim wypadku zazwyczaj zaczerwienienie otacza wyprysk. Choć krostka sama w sobie nie jest duża, to skóra wokół niej ma wyraźnie zmieniony kolor. Sprawia to, że cera wygląda jeszcze niekorzystniej.

Czytaj więcej

Jak pozbyć się trądziku? Kompleksowa pielęgnacja cery trądzikowej krok po kroku

Jak pozbyć się trądziku? To pytanie zadaje sobie zapewne wiele osób, choć mamy do czynienia z powszechną dolegliwością. Część młodych ludzi boryka się z tym problemem w okresie dorastania. Dobrze, jeśli wypryski skończą się wraz z wiekiem. Są jednak osoby, które walczą z nim latami. Jeśli trądzik nie znika, konieczna jest wizyta u dermatologa. Zanim […]

Czytaj więcej

Izotretynoina. Jak wygląda leczenie? Jak dbać o skórę twarzy po leczeniu?

W niektórych wypadkach leczenie trądziku może być bardzo problematyczne. Gdy zawodzą inne metody, dermatolog może zdecydować się na zastosowanie kuracji przy pomocy izotretynoiny.

Czytaj więcej

Krem na trądzik – Jaki wybrać najlepszy?

Wiele osób borykających się z trądzikiem, sięga po krem przeciw trądzikowi i wypryskom. To zazwyczaj pierwsze rozwiązanie, na jakie się decydujemy. Nie bez powodu. Codzienna pielęgnacja potrafi znacznie poprawić stan skóry. Ważne jednak, aby był to dobry krem na trądzik – jak taki znaleźć?

Czytaj więcej

Opinie o Sevolium - od naszych klientów

Sevolium - krem na trądzik

Sevolium

Skuteczne rozwiązanie na trądzik

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊