Różne rodzaje trądziku. Jak leczyć trądzik różowaty, a jak pospolity | Sevolium

Różne rodzaje trądziku. Jak leczyć trądzik różowaty, a jak pospolity

Wiele osób widząc na swojej twarzy wypryski od razu przypisuje je trądzikowi pospolitemu. Nie zawsze jednak może być to prawidłowa diagnoza. Krostki na twarzy pojawiają się także u osób cierpiących na trądzik różowaty. Pomimo zbieżności nazwy oraz występowania wyprysków w obu przypadkach, są to zupełnie inne schorzenia.

Choć dolegliwości te można rozróżnić samodzielnie w domu, to jednak wciąż wiele osób nie wie, jak to zrobić. Jest to o tyle ważne, że stosowanie kremów niedostosowanych do dolegliwości może spowodować pogorszenie stanu cery.

Trądzik różowaty

Rozpoznanie trądziku różowatego nie jest wcale takie trudne. Naszą uwagę przykuwają zazwyczaj wypryski, ale najbardziej charakterystycznym elementem tej dolegliwości są intensywne zaczerwienienia oraz popękane naczynka. Zaczerwienienia przyjmują najczęściej formę charakterystycznych placów w okolicach nosa, środkowej części czoła, brody oraz policzków. Ponadto osoby cierpiące na trądzik różowaty mogą odczuwać swędzenie, pieczenie oraz szczypanie skóry. Co bardzo istotne, ta dolegliwość nie występuje poniżej 25. roku życia.

Trądzik różowaty powstaje w wyniku połączenia zaburzenia pracy gruczołów łojowych oraz problemu z naczynkami. Jakie kremy na trądzik różowaty należy w związku z tym wybierać? Tym, co najbardziej wyróżnia kosmetyki do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym są właśnie składniki o działaniu wzmacniającym na naczynka. Uelastycznienie ich i zapobieganie ich pękaniu leży u podstaw skutecznej terapii. Ponadto bardzo ważnym elementem jest unikanie składników drażniących. Ten typ skóry bardzo łatwo podrażnić, co może prowadzić z kolei do pogorszenia się stanu skóry. Najlepiej sprawdzi się kojący krem dla skóry tłustej o działaniu wzmacniającym naczynka.

Trądzik pospolity

Choć trądzikowi pospolitemu mogą towarzyszyć zaczerwienienia, to zazwyczaj otaczają one jedynie wypryski. Nie są to nigdy zaczerwienione place skóry, dominujące nad niedoskonałościami. Nie mamy też do czynienia z charakterystycznymi pajączkami. Ponadto trądzik pospolity pojawić się może w każdym wieku.

W kremach na trądzik pospolity nie trzeba aż tak poszukiwać składników na wzmocnienie naczynek. O wiele większe znaczenie mają składniki przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Dzięki nim zredukowane zostaną wypryski, a nowe pojawiać się będą rzadziej. Trądzikowi pospolitemu może, ale nie musi, towarzyszyć problem świecenia się cery. Poza składnikami działającymi bezpośrednio na wypryski warto w takim wypadku zwrócić uwagę na substancje regulujące pracę gruczołów łojowych.

Warto też sięgać po kremy zawierające składniki nawilżające i łagodzące. Wiele osób z cerą trądzikową o tym zapomina, a nawilżać skórę powinno się bez względu na jej typ. Dzięki temu będzie bardziej odporna na podrażnienia oraz negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Wolniej będzie się też starzeć.

Podsumowanie

Trądzik różowaty i trądzik pospolity to dwa zupełnie różne schorzenia. Dolegliwości te wymagają zwrócenia uwagi na nieco inne potrzeby skóry. Chcąc pozbyć się niedoskonałości cery, musimy najpierw prawidłowo rozpoznać problem.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017