Maseczka na wągry – jak ją wykonać?
Strona główna » grouped » Maseczka na wągry – jak ją wykonać?
Maseczka na wągry może być doskonałym sposobem na pozbycie się szpecących zaskórników. Oczywiście jedynie pod warunkiem, że umie się ją odpowiednio przygotować! W tej chwili maseczki na wągry stają się coraz popularniejsze, ale warto wykonywać ich domowe wersje, które mają znacznie korzystniejszy wpływ na skórę. Ich wykonanie nie jest skomplikowane. Taka maseczka na wągry może być gotowa w kilka minut.
Kompendium wiedzy na temat wągrów | |
Co to są wągry? | Jakie są inne sposoby na wągry? |
Wągry to inaczej zaskórniki, czyli zmiany skórne, które mogą przyjąć postać zaskórników zamkniętych bądź otwartych.
| Peeling – w ten sposób złuszczasz martwy naskórek i otwierasz pory skóry, wybieraj te z aktywnymi substancjami. Ewentualnie przygotuj samodzielnie, np.: |
Dlaczego powstają wągry? |
|
Zaskórniki zamknięte pojawiają się w wyniku rogowacenia ujść mieszków włosowych oraz powstawania w nich zastojów sebum. Zaskórniki otwarte pojawiają się w wyniku zastoju łoju w gruczołach i ich nadkażenia, przez bakterie odpowiedzialne za trądzik. | |
Czy można wyciskać wągry? | |
Wyciskanie wągrów grozi uszkodzeniem skóry, tak samo jak to jest w przypadku pryszczy. Można w ten sposób wcisnąć złogi w głąb skóry. Nie zawsze też udaje się je wydobyć w całości, mimo ogromnych starań, co spowoduje, że będzie jeszcze gorzej! | |
Parówka – by ją wykonać potrzebny jest większy garnek z dużą ilością gorącej wody. Wrzuca się do garnka zioła lub wlewa parę kropli olejku eterycznego i zalewa wrzątkiem. Po czym należy pochylić się nad garnkiem i przez jakiś czas wdychać powstałe opary. Warto nakryć głowę ręcznikiem. Co to daje? Taka parówka zadziała oczyszczająco oraz antybakteryjnie. Rozszerzają się pory skóry, a sebum i zanieczyszczenia stają się płynne. | |
Parówka – warto ją wykonać po peelingu. Np. z ziół takich jak: lipa lub tymianek, w przypadku tłustej cery warto zastosować z: szałwię, miętę, pokrzywę albo nagietek. Można zastosować olejki eteryczne. Zabieg powinien trwać od 3. do 15. minut. |
POZNAJ SEVOLIUMSKUTECZNY KREM NA TRĄDZIK ZAMÓW!
Maseczka na wągry – która będzie najlepszym wyborem?
Dobrze działająca maseczka na wągry powinna składać się z naturalnych i aktywnie działających składników. Maska na zaskórniki musi przede wszystkim głęboko wnikać i oczyszczać pory. Wymienić warto kilka najlepszych rodzajów, jakie wykonać można samemu w domu.
Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć:
- maseczki peel off,
- maseczki z węglem,
- maseczki z sodą.
Przeczytaj również
https://poznajsevolium.pl/przyczyny-swiecenia-sie-skory-matujacy-krem-cery-tlustej/
Taka domowa maseczka na wągry to doskonała zabawa oraz gwarancja działania. Maseczka na zaskórniki peel off to jeden z najczęstszych wyborów. Domową wersję najłatwiej jest przygotować przy użyciu żelatyny. W małym rondelku wystarczy rozpuścić 3 łyżki żelatyny w 2 łyżkach wody i mieszać na małym ogniu aż całość się rozpuści i połączy. Taką gotową masę należy nakładać na buzię przy pomocy płaskiego pędzelka. Maseczka na wągry z żelatyny powinna pozostać na twarzy aż do całkowitego zaschnięcia. Po tym czasie należy zdjąć ją jak typową maseczkę peel off. Taki zabieg można powtarzać nawet 2 razy w tygodniu. Żelatyna doskonale radzi sobie z zaskórnikami.
Wpisując na stronie poznajsevolium.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem do cery trądzikowej Sevolium.
Kliknij i sprawdź!
Korzyści przyniesie również czarna maska na wągry, którą wykonać można przy pomocy dwóch podstawowych produktów. Wystarczy wziąć 3 małe pastylki węgla aktywnego i rozgnieść je w szklance, a następnie dodać 1 dużą łyżkę jogurtu i dokładnie wszystko wymieszać. Taką gotową papkę należy nakładać na buzię i pozostawić na niej na około 15 minut. Taką maseczkę warto wykonywać raz w tygodniu.
Wągry są bardzo uciążliwe, dlatego trzeba systematycznie oczyszczać i pielęgnować twarz specjalnie do tego przeznaczonymi kosmetykami. Jeśli problem jest poważny, ostatecznie można zastosować zabiegi, typu: peeling mechaniczny z dobranymi kwasami, laser lub aquapure – mówi Karina Pietrzela, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Maska na wągry z sodą także przyniesie efekty. Jej wykonanie jest dziecinnie proste. W małej miseczce należy wymieszać 2 łyżki sody oczyszczonej z 2 łyżkami ciepłej wody. Jej nałożenie może być nieco skomplikowane, ale za to szybko daje oczekiwane efekty! Maseczka powinna pozostać na twarzy przez około kwadrans i po tym czasie należy zmyć ją ciepłą wodą. Jest to maseczka na wągry, po którą również można sięgać raz w tygodniu.
Maseczka na wągry to nie wszystko, czyli jakie inne kosmetyki można stosować?
Oczywiście maseczka na wągry cieszy się dużą popularnością, ale warto pamiętać o tym, jak ważny jest wybór kosmetyków, które przeznaczone są do skóry trądzikowej. Dzięki temu zaskórniki nie będą się pojawiać. Taki krem nie powinien zawierać PEGów, EDTA, silikonów, ani parabenów. Natomiast nie może zabraknąć w nim ekstraktu z lukrecji, wyciągu z drożdży, czy ekstraktu z nagietka. Ekstrakt z lukrecji działa przeciwzapalnie, a wyciąg z drożdży koi skórę i przywraca jej równowagę, wzmacniając ją również od środka. Ekstrakt z nagietka natomiast uspokaja skórę i łagodzi podrażnienia.
Wiadomo więc, że maseczka na wągry jest nieoceniona, ale w żadnym przypadku nie można zapomnieć o kosmetykach, które posiadają doskonały skład i działają pozytywnie na cerę trądzikową. Idealnym wyborem będzie zastosowanie kosmetyku Sevolium do cery trądzikowej.
Podsumowanie
Warto wykorzystywać sposoby walki z wągrami, gdyż jest ich cały arsenał: maseczki, parówki, peelingi. Jednak nie można zapominać o stałej pielęgnacji kosmetykami do cery trądzikowej, rano i wieczorem, która jest naprawdę bardzo potrzebna dla skóry.
POZNAJ SEVOLIUMKREM DO PIELĘGNACJI CERY TRĄDZIKOWEJZAMÓW!
FAQ
1. Maseczka na wągry to jedno, ale co stosować na co dzień?
Na co dzień warto wybierać preparaty przeznaczone do pielęgnacji cery z problemami, gdyż zawierają one specjalnie dobrane składniki, by wspierać skórę. Krem Sevolium ma bardzo bogaty skład, gdyż znajdziemy w nim takie substancje jak np. wyciąg lukrecji, drożdży, czy ekstrakt z nagietka. Dzięki nim skóra staje się grubsza, mocniejsza, zdrowsza i odporna na wypryski.
2. Czy maseczka na wągry pomoże w tym, żeby później wycisnąć wągry?
Nie powinno się wyciskać wągrów! Maseczka typu peel-off przy zerwaniu jej zdecydowanym ruchem spowoduje wklejenie i usunięcie mechaniczne wągrów. Jednak, jeśli większość zanieczyszczonych porów ma zamknięte ujścia, to warto wykonać peeling mechaniczny i w ten sposób zwiększyć działanie maseczki.
3. Co zrobić jeśli domowe maseczki na wągry nie działają?
Wtedy warto mimo wszystko stosować kosmetyki na trądzik, które będą działały detoksykacyjnie. W ten sposób można też zapobiec powstawaniu kolejnych zmian. Ostatecznie można zastosować kupne maseczki lub skorzystać z zabiegów w klinice medycyny estetycznej.
Bibliografia
1. Nowicki R., Trądzik pospolity: skuteczne leczenie, 2006
2. Biegalska J., Żaba R., Trądzik pospolity, 2004
3. Placek W., Romańska-Gocka K., Grzanka A., Leczenie miejscowe trądziku, 2011
4. Coradin L., The Dietary Cure for Acne, 2006
Komentarze
pamela - 2020-04-27 14:33:12
moze to ohydne ale dobra maska na wągry jest na prawde pomocna
Cyśka - 2020-04-26 09:42:57
Fuuuuj! :D Obrzydliwe to jest.
Olga - 2020-04-24 11:27:58
Ja po prostu maseczkę na wągry kupuję w drogerii listki za kilka złotych, moczysz wodą nos jak masz już to przylepione, czekasz aż wyschnie i zrobi się twarde no i oczywiście zdzierasz sobie to z nosa i widzisz takie bardzo małe, mikro białe igiełki. wiem, że jest to obrzydliwe, ale satysfakcjonujące! no i mniej zawsze jest tych zaskórników.
riri - 2020-04-23 18:25:37
maseczka na wągry jest super <3 akurat ta z żelatyny i węgla aktywnego jest bardzo dobra, chociaż kilka rady wyszła mi zbyt rzadka ahaha