Przyczyny świecenia się skóry. Matujący krem do cery tłustej | Sevolium

Przyczyny świecenia się skóry. Matujący krem do cery tłustej

Wiele osób boryka się ze świeceniem się skóry. Problem ten dotyczy zarówno osób z cerą przetłuszczającą się, jak i mieszaną. Problem ten wynika z nadmiernej produkcji łoju przez gruczoły łojowe. To problem dotyczący nie tylko osób w okresie dojrzewania, ale też dojrzałych.

Czym są gruczoły łojowe oraz cera przetłuszczająca się?

Gruczoły łojowe występują na twarzy, skórze głowy, okolicy mostka, okolicy międzyłopatkowej oraz ramionach. Dlatego to w tych miejscach występuje ten problem. Pracę gruczołów łojowych w dużej mierze regulują hormony. Androgeny i progesteron pobudzają produkcję łoju, a estrogen hamuje. Ilość wydzielanego łoju zmienia się wraz z wiekiem. W dzieciństwie nie jest wysoka, rośnie w okresie dojrzewania, a potem maleje – szczególnie u kobiet.

Wydzielane sebum łączy się na powierzchni skóry z potem oraz lipidami, tworząc warstwę ochronną. Zapobiega ona utracie wody, a także przeciwdziała negatywnym wpływom czynników zewnętrznych. Dzięki temu skóra tłusta jest bardziej odporna na działanie promieni słonecznych oraz zanieczyszczeń powietrza, a także wolniej się starzeje. Z drugiej strony sebum powoduje rozszerzanie porów i determinuje powstawanie zaskórników oraz wyprysków.

Przyczyny nadmiernej produkcji sebum:

  • skłonności genetyczne,
  • zaburzenia hormonalne,
  • wiek dojrzewania,
  • stres,
  • nikotyna,
  • zanieczyszczenia powietrza,
  • przyjmowanie antybiotyków,
  • czynniki klimatyczne (wilgoć, wysoka temperatura),
  • nieodpowiednia dieta,
  • nieodpowiednia pielęgnacja tłustej cery.

Pielęgnacja cery tłustej i mieszanej

Najlepszym sposobem na poprawienie stanu skóry jest odpowiednia pielęgnacja. Częstym błędem jest nadmierne wysuszanie cery. W reakcji obronnej produkuje jeszcze więcej łoju. Dlatego też tak istotne jest sięganie po odpowiednie kosmetyki, w tym krem do cery tłustej. Cera tłusta potrzebuje kompleksowej, przemyślanej pielęgnacji.

Zanim nałożymy odpowiednio dobrany krem matujący, cera tłusta powinna zostać prawidłowo oczyszczona. Wieczorem zaczynamy od zmycia makijażu przy pomocy mleczka lub płynu micelarnego. Następnie myjemy twarz pianką, żelem lub płynem. Rano, oczywiście, od razu możemy przejść do umycia twarzy. Gdy pozbyliśmy się już wszystkich zanieczyszczeń. Możemy tonizować skórę. Sprawdzą się gotowe kosmetyki lub np. woda różana. Na tak przygotowaną twarz możemy nałożyć odpowiedni krem do cery tłustej. Cera tłusta potrzebuje specyficznej pielęgnacji, w przeciwnym razie możemy dodatkowo pogorszyć stan skóry.

Cera tłusta odpowiedni krem do cery tłustej

Odpowiedni krem do tłustej cery może znacznie poprawić stan skóry. Idealny kosmetyk powinny wyróżniać dwie cechy – matowienie oraz nawilżanie. Pierwsza właściwość powinna opierać się o składniki, które regulują pracę gruczołów łojowych. Doskonale sprawdzą się takie substancje, jak: ekstrakt z lukrecji, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, ekstrakt z nagietka, cynk oraz wyciąg z drożdży. Taki matujący krem do cery tłustej i mieszanej zadziała doskonale, gdyż nie przesuszy nadmiernie skóry.

Aby normalizujący krem dla cery tłustej i trądzikowej zadziała kompleksowo, warto zwrócić też uwagę na składniki nawilżające, jak na przykład: ekstrakt z nagietka, wyciąg z drożdży, ekstrakt z lukrecji, nanozłoto, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, cynk oraz miedź. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia sprawia, że cera nie produkuje tak dużo sebum.

Zwolenniczki makijażu mogą też sięgnąć po specjalistyczny tonujący krem do cery tłustej. Takie kosmetyki są lżejsze niż tradycyjne podkłady, nie obciążają tak skóry, dzięki czemu produkuje ona mniej łoju. Niemałym problemem jest tłusta cera. Leczenie tego problemu nie musi jednak być żmudne. Warto zacząć od domowej pielęgnacji!

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
rabat10