Jak wygląda trądzik i jak go wyleczyć
Strona główna » grouped » Jak wygląda trądzik i jak go wyleczyć
Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wygląda trądzik. Z jednej strony rozpoznanie go wydaje się być banalne, z drugiej jednak bywa często mylony z klasycznymi wysypkami. Wiedząc jednak jakie są objawy trądziku oraz czym szczególnym się charakteryzuje, o wiele łatwiej przywrócić skórę do dawnego wyglądu.
Etapy zmian trądzikowych i sposoby ich łagodzenia | |
---|---|
Zaskórniki | Objawiają się charakterystycznymi czarnymi główkami, które pod wpływem utleniania tworzą się na szczycie utkwionego w skórze czopa z sebum i martwego naskórka. Tworzą się głównie na twarzy w tzw. strefie T i na plecach. Podstawą ich usuwania jest delikatne, ale regularne oczyszczanie skóry i stosowanie kosmetyków regulujących działanie gruczołów łojowych. |
Grudki i krostki (bez treści lub z małą ilością ropy) | Zmiany mają różną wielkość. Ich miejsce występowania to dekolt, twarz, ramiona i plecy. Zmiany mogą powodować ból. Bardzo często ich treść zostaje głęboko pod skórą. Leczenie prowadzone przez dermatologa przez podanie środków zewnętrznych lub wewnętrznych – wspomagająco. |
Ropne cysty i grudki | Ropna treść to objaw toczącego się miejscowego stanu zapalnego. Zmiany mogą powodować ból. Widoczne są na twarzy, dekolcie, plecach, ramionach. Leczenie środkami dobranymi przez lekarza dermatologa. Pielęgnacja domowa, wspomagająca i oparta na składnikach naturalnych. |
SEVOLIUMKOSMETYK DO CERY TRĄDZIKOWEJ KUP TERAZ
Jak wygląda trądzik, czyli jak go rozpoznać?
Warto, choć przez chwilę skupić się na tym, jak wygląda trądzik. Dzięki temu łatwiej będzie go rozpoznawać. Przede wszystkim objawia się on grudkami o różnej wielkości, które pojawiają się najczęściej na twarzy, ale występować mogą również na dekolcie, ramionach oraz plecach. Często są to zmiany ropne. Jeśli chodzi o trądzik, objawy zazwyczaj są dość charakterystyczne. Dodatkowo zmiany mogą swędzieć lub wręcz powodować ból. Krostki mogą wypełniać się ropą, jeśli dojdzie do stanu zapalnego.
Przeczytaj artykuł na temat powstawania punktowych krostek na twarzy:
https://poznajsevolium.pl/przyczyny-powstawania-punktowych-krostek-krem-przeciw-wypryskom/
Jak wygląda trądzik oraz jakie są różnice pomiędzy trądzikiem a zwykłymi wysypkami? Gdzie najczęściej lokalizują się zmiany?
Wiedząc już, jak wygląda trądzik, o wiele łatwiej będzie odróżnić go od zwykłej wysypki. Przede wszystkim wysypka charakteryzuje się z reguły dużym rumieniem oraz zaczerwienieniem. Często skóra staje się przesuszona i bolesna. W przypadku trądziku zmiany są grudkowate i oddzielone od siebie. Pojawić się może ropna wydzielina. Zmiany, tak jak było już wspomniane, z reguły lokalizują się na twarzy, ale równie często są widoczne również na plecach, ramionach, czy dekolcie. Na pewno nie pomaga drapanie krostek, co zaostrzyć może ich stan i przede wszystkim przenieść je na pozostałe części ciała.
Wpisując na stronie poznajsevolium.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem do cery trądzikowej Sevolium.
Kliknij i sprawdź!
Wiedząc, jak wygląda trądzik, jakie kosmetyki należy dobierać?
Wiedza jak wygląda trądzik, jest nieoceniona, ponieważ dzięki temu można mieć pewność, że odróżniło się go od zwykłej wysypki. Na tym etapie należy przemyśleć także odpowiedni dobór kosmetyków. Powinny być one w pełni dopasowane do cery trądzikowej. Najlepiej w tej dziedzinie sprawdzą się kremy. Dzięki temu nie tylko będzie można zapobiec pojawianiu się zmian trądzikowych, ale i zminimalizować te, które już się pojawiły. Krem ten musi być lekki, aby nie zapychał porów. Najlepszym wyborem będzie preparat o aktywnym działaniu, ale jednocześnie posiadający naturalne składniki. Na pewno nie mogą znaleźć się tam PEGi, EDTA, silikony, ani parabeny.
Natomiast mile widziane składniki to:
- ekstrakt z lukrecji,
- cynk,
- wyciąg z drożdży,
- wyciąg z nagietka.
Każdy z tych składników charakteryzuje się naturalnym, ale aktywnym działaniem. Ekstrakt z lukrecji działa przeciwzapalnie i przywraca skórze odpowiednią równowagę. Cynk wysusza powstałe zmiany, ale jednocześnie wzmacnia skórę. Wyciąg z drożdży pomaga ją wygładzić i odpowiednio ją odżywia. Natomiast wyciąg z nagietka przyjemnie koi i pielęgnuje, co jest istotne w przypadku zaawansowanego trądziku.
Wiedząc, jak wygląda trądzik, z całą pewnością łatwiej rozpocząć z nim walkę. Najistotniejszy jest dobór odpowiednich preparatów, które wyciszą skórę oraz przywrócą jej naturalną równowagę. Dzięki temu trądzik zacznie zanikać i nie pozostaną po nim szpecące zmiany. Warto sprawdzać składy, zanim wybierze się kosmetyk dla siebie.
Serum Sevolium wspomaga w leczeniu trądziku
Sevolium to serum opracowane z myślą o wspomaganiu leczenia trądziku i codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej, wrażliwej i aktywnej. Specjalna receptura oparta o naturalne składniki aktywne prowadzi do faktycznej poprawy stanu zdrowia skóry i wyciszenia stanów zapalnych. Co więcej, krem działa kompleksowo, dodatkowo nawilżając, regenerując i odżywiając poszczególne partie skóry. Sevolium jest produktem całkowicie wolnym od sztucznych substancji zapachowych i barwiących, silikonów, PEG-ów, SLS-ów i szkodliwych konserwantów. W jego składzie znalazły się:
- ekstrakt z lukrecji
- wyciąg z kory i liści
- ekstrakt z nagietka
- wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego
- nanozłoto
- cynk
- miedź
- wyciąg z drożdży.
Działanie Sevolium ukierunkowane jest zarówno na drobne zmiany trądzikowe, jak i ostre stany zapalne objawiające się treścią ropną. Krem wycisza zmiany, działaj przeciwbakteryjnie, ściągająco i regenerująco na uszkodzony naskórek. Przy tym nie wysusza i zapobiega powstawaniu blizn.
Wybierając kosmetyki uzupełniające kurację przeciwtrądzikową, należy zwrócić szczególną uwagę na ich skład. Powinien on w pełni odpowiadać potrzebom skóry, by nie naruszać jej delikatnej warstwy i nie powodować zaognienia toczącego się stanu zapalnego. Skórę trądzikową należy traktować jako wrażliwą i skłonną do podrażnień. To kluczowe cechy w doborze odpowiednich kosmetyków wspomagających leczenie i jednocześnie pielęgnujących – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog w Clinica Cosmetologica
Bibliografia
1. Rao N., Singh R., Acne & Scars, 2016
2. Wolska H., Trądzik zwyczajny — patogeneza i leczenie, 2005
3. Kaszuba A., Trznadel-Budżko E., Czyż P., Etiopatogeneza i współczesne metody miejscowego leczenia trądziku pospolitego, 2008
4. Biegalska J., Żaba R., Trądzik pospolity, 2004
Komentarze
zapałka - 2020-05-08 20:33:34
to chyba idzie w drugą stronę po prostu w sensie jak ktoś ma trądzik to raczej łatwo go rozpoznaje ale czasami można inne krostki na ciele wziąć za zmiany trądzikowe i myśleć że to efekt dojrzewania i zmian hormonalnych a tak naprawdę jest to jakaś inna wysypka, właśnie koleżanka miała tak z gronkowcem, że każdy myślał że to trądzik i lekarz dopiero inaczej stwierdził
Chałupka - 2020-04-30 14:21:18
No popatrzcie nawet na trądzik pospolity a trądzik różowaty. Zupełnie coś innego.
lemontree - 2020-04-28 21:29:33
no niekoniecznie w sumie. przecież masz też różne rodzaje trądziku więc to jak wygląda trądzik u ciebie ma dość duże znaczenie, żeby wybrać odpowiednie leczenie. wydaje mi się dość jasne że nie każdy wie z dokładnie jakim rodzajem trądziku ma odczynienia.
Tess - 2020-04-28 18:44:46
Chyba każdy wie jak wygląda trądzik c'nie? Można go z czymkolwiek pomylić? o.O