Przyczyny powstawania punktowych krostek. Krem przeciw wypryskom | Sevolium

Przyczyny powstawania punktowych krostek. Krem przeciw wypryskom

Nie każdy, kto zastanawia się, jak pozbyć się krost na twarzy, boryka się z typowym trądzikiem. Są osoby, które od czasu do czasu mają problem z pojedynczymi krostkami. Jednocześnie nie jest ich bardzo dużo i nie mają innych dolegliwości typowych dla cery trądzikowej, jak na przykład nadmierne przetłuszczanie się skóry. Wiele takich osób nie wie, jak się pozbyć pryszczy. Z jednej strony są one problemem i dobrze byłoby je usunąć. Z drugiej zaś tradycyjna maść na wypryski to za dużo.

Jak sobie radzić z wypryskami na twarzy?

Problem z wypryskami na twarzy może przybierać różne formy. Mogą być to:

  • bolące wypryski na twarzy,
  • drobne wypryski na twarzy lub większe krostki,
  • wypryski podskórne na twarzy,
  • ropny wyprysk na twarzy.

Co więcej, pojawiać mogą się w każdym wieku, także u osób dojrzałych.

Problem z takimi pojedynczymi niespodziankami, choć wydaje się mniej poważny od tradycyjnego trądziku, także może popsuć humor. Nigdy nie wiadomo, gdzie i kiedy pojawią się wypryski na twarzy. Czasem czynniki wywołujące pojawienie się kolejnej niedoskonałości są jednak znane. Wiele pań skarży się na takie sytuacje tuż przed okresem. W takim wypadku jest to wina hormonów. O wielu osób, które na co dzień cieszą się gładką skórą, wypryski mogą być efektem zjedzenia czegoś bardzo niezdrowego dzień wcześniej lub silnego stresu i przemęczenia. Część osób, chcąc poznać przyczyny pojawiania się wyprysków, stosuje coś, co określane jest jako mapa twarzy. Wypryski, zależności od tego, gdzie się pojawiają, świadczą o problemach z konkretnymi narządami.

  • Podskórne i ropne wypryski na twarzy, w obrębie policzków, świadczą na przykład o problemach z żołądkiem.

Jak pozbyć się wyprysków na twarzy? Jak usunąć pryszcze nie podrażniając cery?

Ponieważ wypryski na twarzy nie stanowią tak ogromnego problemu, jak w przypadku regularnego, mocniejszego trądziku, wiele osób na co dzień nie stosuje kremów antytrądzikowych. Gdy jednak pojawi się krostka lub nawet kilka, aplikuje się silny lek na wypryski, najlepiej jak najbardziej wysuszający. Wypryski znikają, ale cera jest wysuszona i poszarzała. Wtedy zaczynamy ją silnie nawilżać, aż do momentu ponownego pojawienia się krostek. I tak w nieskończoność.

Kogo dotyczy ten problem?

Opisane powyżej postępowanie nie jest oczywiście najlepszym sposobem. Lepiej stosować odpowiedni, łagodny krem na wypryski odpowiedzialnie. Jeżeli wiemy, że w danym okresie na naszej skórze najprawdopodobniej pojawią się pojedyncze wypryski (bo np. zbliża się okres), warto w tym czasie prewencyjnie stosować delikatny, naturalny krem o właściwościach przeciwtrądzikowych. Jeżeli wiemy, że na co dzień nasza cera nie ma takich skłonności na co dzień, krem możemy stosować tylko w danym okresie. Ważne jednak, aby nie był on zbyt mocny, nie wysuszał cery i jej nie podrażniał.

Takiego samego kremu na wypryski powinny używać osoby, które mają skłonność do pojawiania się niedoskonałości, ale nie są w stanie przewidzieć tego momentu. Taki kosmetyk mogą stosować na co dzień, gdyż nie będzie on zbytnio obciążać cery, nie wysuszy jej i nie podrażni. Wręcz przeciwnie! Naturalne wyciągi nawilżające i pielęgnujące skórę każdego dnia będą dbać o jej promienny, ładny wygląd. Jednocześnie łagodne substancje przeciwtrądzikowe zapobiegną pojawianiu się niespodzianek.

Idealny krem przeciw wypryskom na twarzy

Swoje działanie powinien opierać na sile naturalnych wyciągów. Sięgnijmy po maść na pryszcze, która w swoim składzie będzie zawierać substancje przeciwzapalne i antybakteryjne, które nie działają drażniąco i wysuszająco (np. ekstrakt z lukrecji, ekstrakt z nagietka, nanozłoto, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, cynk, wyciąg z drożdży). Ponadto kosmetyk powinien zawierać składniki pielęgnujące cerę, w tym nawilżające. Dobrym przykładem jest krem Sevolium.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
rabat10