Pryszcze - Jak pozbyć się pryszczy? Czy wyciskanie pryszczy jest złe?

Pryszcze – jak się ich pozbyć?

Czym są pryszcze?

Zapewne każdy nastolatek w wieku dojrzewania, a nawet niektórzy dorośli mierzyli się w swoim życiu z pryszczami, niezależnie od tego czy były to pryszcze na twarzy, czy też pryszcze na plecach, to stanowiły one ogromny problem dla ich posiadaczy. Z pewnością wielu ludzi zadawało sobie w swoim życiu pytanie: „jak szybko pozbyć się pryszcza”. Jednakże pierwsze pytanie jakie powinno się nasuwać po pojawieniu się tego typu niespodzianek na twarzy powinno brzmieć: „czym są pryszcze”. Tak więc jest to choroba skóry występująca najczęściej w wieku dojrzewania, ale może też wystąpić u osób dorosłych, chociażby pod postacią trądziku.

Rodzaje pryszczy

Pryszcze mogą przyjmować formę zaskórników, grudek, krost, czy też bolesnych guli – są to tzw. pryszcze podskórne.  Ich powstawanie jest związane chociażby z nadmiernym wydzielaniem łoju skórnego. Jednakże pryszcze są uwarunkowane przede wszystkim przyczynami:

  • genetycznymi,
  • hormonalnymi,
  • stresem, czy też niewłaściwą dietą i stylem życia,
  • nieodpowiednią pielęgnacją twarzy.

Pomocna przy rozpoznawaniu skąd się wziął pryszcz w danym miejscu może być mapa pryszczy.

Pryszcze na czole mogą być związane z problemami trawiennymi oraz złą pracą jelit. Na pewno przy występowaniu tego typu niespodzianek w tej części twarzy, należałoby się przyjrzeć swojej diecie. Pryszcze na głowie mogą być spowodowane niewłaściwa pielęgnacją tej skóry głowy, chociażby używaniem nieodpowiednich preparatów do jej mycia. Krostki przy linii włosów najczęściej są wywoływane niedokładnym zmywaniem makijażu lub zbyt częstym dotykaniem tego miejsca. Pryszcze na brodzie zazwyczaj są związane problemami hormonalnymi, jednak zdarza się też, że wpływ na to ma nadmiar toksyn i kłopoty z nerkami. Mimo wszystko problem dotyczy głównie problemów hormonalnych, czasami stresu. Jeżeli natomiast ktoś zauważył u siebie pryszcz w uchu powinien przyjrzeć się swoim nerkom, prawdopodobnie chodzi o zbyt dużą ilość soli, alkoholu lub kawy w organizmie. Pryszcze na szyi wywołuje prawdopodobnie stres bądź też nieodpowiednie oczyszczanie tego fragmentu ciała.

Odpowiednia pielęgnacja cery z pryszczami – Wyciskanie pryszczy? Stanowcze NIE!

Prawidłowa pielęgnacja skóry, na której występują krostki lub inne niespodzianki powinna wykluczyć wyciskanie pryszczy, ponieważ może to tylko doprowadzić do zaostrzenia się problemu przez rozniesienie bakterii na twarzy lub innym miejscu. Jaki jest więc odpowiedni sposób na pryszcze? Przede wszystkim warto skupić na pielęgnowaniu cery naturalnymi kosmetykami oraz prowadzeniu zdrowego stylu życia.

Włączenie do swojej diety bogatych w witaminy warzyw i owoców, czy też produktów bogatych w białko, a także pełnoziarnistego pieczywa. Warto również unikać produktów przetworzonych i zawierających duże ilości cukru. Czy są jeszcze jakieś sposoby na pryszcze? Tak, należy przede wszystkim dbać o naturalną pielęgnację miejsc pokrytych tego typu zmianami skórnymi. Pomocne może być przy tym Sevolium, które jest kremem regulującym wydzielanie sebum, przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej ze względu na swój dobroczynny skład.

Sevolium powinno pomóc przy zwalczaniu problemów z pryszczami, ponieważ ma działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne, wpływa również pozytywnie na regenerację naskórka, a także oczyszcza skórę od wewnątrz. Jego zastosowanie powinno załagodzić powstawanie pryszczy. Zatem odpowiedzią na pytanie „jak pozbyć się pryszczy” jest przede wszystkim zdrowy styl życia oraz odpowiednie kosmetyki, najlepiej naturalne.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
rabat10