fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Pryszcze – jak się ich pozbyć?

Strona główna » Blog » Pryszcze – jak się ich pozbyć?

Czym są pryszcze?

Zapewne każdy nastolatek w wieku dojrzewania, a nawet niektórzy dorośli mierzyli się w swoim życiu z pryszczami, niezależnie od tego czy były to pryszcze na twarzy, czy też pryszcze na plecach, to stanowiły one ogromny problem dla ich posiadaczy. Z pewnością wielu ludzi zadawało sobie w swoim życiu pytanie: „jak szybko pozbyć się pryszcza”. Jednakże pierwsze pytanie jakie powinno się nasuwać po pojawieniu się tego typu niespodzianek na twarzy powinno brzmieć: „czym są pryszcze”. Tak więc jest to choroba skóry występująca najczęściej w wieku dojrzewania, ale może też wystąpić u osób dorosłych, chociażby pod postacią trądziku.

Sevolium

ZAMÓW SEVOLIUM
KOSMETYK DO CERY TRĄDZIKOWEJ ZAMÓW!

Rodzaje pryszczy

Pryszcze mogą przyjmować formę zaskórników, grudek, krost, czy też bolesnych guli – są to tzw. pryszcze podskórne.  Ich powstawanie jest związane chociażby z nadmiernym wydzielaniem łoju skórnego. Jednakże pryszcze są uwarunkowane przede wszystkim przyczynami:

  • genetycznymi,
  • hormonalnymi,
  • stresem, czy też niewłaściwą dietą i stylem życia,
  • nieodpowiednią pielęgnacją twarzy.

Pomocna przy rozpoznawaniu skąd się wziął pryszcz w danym miejscu może być mapa pryszczy.

Pryszcze na czole mogą być związane z problemami trawiennymi oraz złą pracą jelit. Na pewno przy występowaniu tego typu niespodzianek w tej części twarzy, należałoby się przyjrzeć swojej diecie. Pryszcze na głowie mogą być spowodowane niewłaściwa pielęgnacją tej skóry głowy, chociażby używaniem nieodpowiednich preparatów do jej mycia. Krostki przy linii włosów najczęściej są wywoływane niedokładnym zmywaniem makijażu lub zbyt częstym dotykaniem tego miejsca. Pryszcze na brodzie zazwyczaj są związane problemami hormonalnymi, jednak zdarza się też, że wpływ na to ma nadmiar toksyn i kłopoty z nerkami. Mimo wszystko problem dotyczy głównie problemów hormonalnych, czasami stresu. Jeżeli natomiast ktoś zauważył u siebie pryszcz w uchu powinien przyjrzeć się swoim nerkom, prawdopodobnie chodzi o zbyt dużą ilość soli, alkoholu lub kawy w organizmie. Pryszcze na szyi wywołuje prawdopodobnie stres bądź też nieodpowiednie oczyszczanie tego fragmentu ciała.

Odpowiednia pielęgnacja cery z pryszczami – Wyciskanie pryszczy? Stanowcze NIE!

Prawidłowa pielęgnacja skóry, na której występują krostki lub inne niespodzianki powinna wykluczyć wyciskanie pryszczy, ponieważ może to tylko doprowadzić do zaostrzenia się problemu przez rozniesienie bakterii na twarzy lub innym miejscu. Jaki jest więc odpowiedni sposób na pryszcze? Przede wszystkim warto skupić na pielęgnowaniu cery naturalnymi kosmetykami oraz prowadzeniu zdrowego stylu życia.

Włączenie do swojej diety bogatych w witaminy warzyw i owoców, czy też produktów bogatych w białko, a także pełnoziarnistego pieczywa. Warto również unikać produktów przetworzonych i zawierających duże ilości cukru. Czy są jeszcze jakieś sposoby na pryszcze? Tak, należy przede wszystkim dbać o naturalną pielęgnację miejsc pokrytych tego typu zmianami skórnymi. Pomocne może być przy tym Sevolium, które jest kremem regulującym wydzielanie sebum, przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej ze względu na swój dobroczynny skład.

Sevolium powinno pomóc przy zwalczaniu problemów z pryszczami, ponieważ ma działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne, wpływa również pozytywnie na regenerację naskórka, a także oczyszcza skórę od wewnątrz. Jego zastosowanie powinno załagodzić powstawanie pryszczy. Zatem odpowiedzią na pytanie „jak pozbyć się pryszczy” jest przede wszystkim zdrowy styl życia oraz odpowiednie kosmetyki, najlepiej naturalne.

6 głosów

Komentarze

Ania 1991 - 2020-04-14 12:45:26

Pani Mariolu, ja też miałam pryszcze w trakcie chodzenia w ciąży. Najlepszy sposób na pryszcze to naturalne oczyszczanie skóry maseczkami ale też właśnie kosmetyki na trądzik bez alkoholi, pegów, parabenów i innych składników tego typu bo przecież nie ma co ryzykować że w ciąży coś złego nakładać na siebie :) Życzę pomyślnego rozwiązania ciąży :)

mariola - 2020-04-10 00:21:10

orientujecie sie moze czy pryszcze w ciazy to normalne? mam stado krost na twarzy i nie tylko i jestem przerazona tym co sie dzieje z moja skora :<

Opinie o Sevolium - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zasypujecie nas zamówieniami! Dlatego wysyłki staramy się wysyłać w ciągu 24 h, ale zastrzegamy sobie prawo do wysyłki w 48 h