Dobry Krem na trądzik lub Maść na Trądzik Bez Recepty - Jaki wybrać?

Czy istnieje dobry krem na trądzik bez recepty?

Wiele osób borykających się z trądzikiem, sięga po krem przeciw trądzikowi i wypryskom. To zazwyczaj pierwsze rozwiązanie, na jakie się decydujemy. Nie bez powodu. Codzienna pielęgnacja potrafi znacznie poprawić stan skóry. Ważne jednak, aby była to dobra maść na trądzik.

Skuteczna maść na trądzik bez recepty a specjalistyczne leki

Wielu osobom wydaje się, że tylko preparaty przepisane przez lekarza będą działać skutecznie. Nie jest to jednak do końca prawda. Jeżeli borykamy się z trądzikiem, warto zacząć od kremów dostępnych bez recepty. Ważne jednak, aby zakupić jak najlepszy kosmetyk. Jeżeli domowa pielęgnacja to jednak za mało, należy udać się do lekarza.

Kremy przepisywane przez dermatologa to po prostu leki. Stosuje się je tylko wtedy, gdy lekarz uzna, że słabsze kosmetyki nie poradzą sobie ze zmianami trądzikowym. Takie profesjonalne środki należy stosować tylko i wyłącznie według zaleceń dermatologa. Jednocześnie warto pamiętać, że często lekarze przepisują tak silne kremy do stosowania wyłącznie na noc. Rano natomiast zalecają aplikowanie kosmetyków nieco lżejszych, dostępnych bez recepty. Maści na receptę mogą bowiem podrażniać skórę i zanadto ją obciążać. Są to leki, których dawkowanie należy dostosowywać indywidualnie. Na pewno nie sprawdza się tu zasada im więcej tym lepiej.

Gdy terapia miejscowa okazuje się nieskuteczna, lekarz może przepisać skuteczne tabletki na trądzik – antybiotyki lub izotretynoinę. Warunkiem jest jednak nieskuteczność leczenia miejscowego. Stosując leczenie doustne należy jednocześnie sięgać po delikatne kremy łagodzące i nawilżające.

Krem antytrądzikowy to podstawa pielęgnacji!

Bez względu na to, czy dbamy o skórę samodzielnie, czy korzystamy z porad lekarza, krem bez recepty niemalże zawsze w jakimś stopniu stanowi element pielęgnacji. Dlatego też dobrze wiedzieć, czym powinna wyróżniać się najlepsza maść na trądzik. Najlepszym wyborem będzie krem zawierający wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Unikajmy chemicznych dodatków takich, jak: silikony, sztuczne barwniki, emulgatory, PEGi, czy chemiczne substancje zapachowe i barwiące. Mogą one podrażniać cerę i zatykać pory, a co za tym idzie – pogarszać jej stan.

Ponadto warto sięgać po kosmetyki zawierające jak najwięcej składników aktywnych o jak najbardziej zróżnicowanym działaniu. Taki skoncentrowany kosmetyk może być też określany jako serum na trądzik.

Najlepszy krem na trądzik zawierać powinien składniki o działaniu:

  • przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym (ekstrakt z lukrecji, ekstrakt z nagietka, nanozłoto, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, cynk, wyciąg z drożdży): takie składniki bezpośrednio będą redukować wypryski, a także zapobiegać powstawaniu nowych,
  • regulującym pracę gruczołów łojowych (ekstrakt z lukrecji, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, ekstrakt z nagietka, cynk, wyciąg z drożdży): takie substancje zniwelują świecenie się skóry, nie wysuszając jej jednocześnie,
  • likwidującym ślady potrądzikowe (ekstrakt z nagietka, miedź, nanozłoto, ekstrakt z lukrecji): ślady potrądzikowe potrafią stanowić niemniejszy problem niż same wypryski. Dlatego też idealny krem powinien zawierać składniki, które zapobiegają ich powstawaniu, a także redukują już istniejące blizny i przebarwienia,
  • zmniejszającym zaczerwienienia (ekstrakt z lukrecji, wyciągi z kory i liści): bardzo często wokół wyprysków występują rozległe zaczerwienienia, które dodatkowo pogarszają wygląd skóry. Dlatego też warto w kremach poszukiwać składników, które będą je zmniejszać,
  • regenerującym (wyciąg z drożdży, miedź, ekstrakt z nagietka i lukrecji): składniki regenerujące skórę przyczynią się do szybszego usuwania wyprysków, zapobiegną powstawaniu blizn i zmniejszą już istniejące ślady,
  • kojącym, nawilżającym i wzmacniającym (ekstrakt z nagietka, wyciąg z drożdży, ekstrakt z lukrecji, nanozłoto, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, cynk, miedź, wyciągi z kory i liści): bardzo istotnymi składnikami w kremie przeciwtrądzikowym powinny być te, o działaniu nawilżającym, kojącym i wzmacniającym. Dzięki nim skóra będzie odporna na podrażnienia, negatywny wpływ czynników zewnętrznych, wolniej będzie się starzeć i będzie po prostu zdrowsza!

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
rabat10