Jak pozbyć się trądziku? Kompleksowa pielęgnacja cery trądzikowej krok po kroku.

Jak pozbyć się trądziku? Kompleksowa pielęgnacja cery trądzikowej krok po kroku

Jak pozbyć się trądziku? To pytanie zadaje sobie zapewne wiele osób. Choć to dość powszechna dolegliwość, to wiele z nas wciąż nie wie, jak zwalczyć trądzik. Podczas gdy część młodych ludzi boryka się z tym problemem w okresie dojrzewania, a problem wraz z wiekiem sam znika, są osoby, które walczą latami.

Gdy trądzik nie znika, konieczna jest wizyta u dermatologa. Zanim jednak lekarz przepisze nam specjalistyczne preparaty, warto samemu spróbować pozbyć się tej dolegliwości. Każde skuteczne leczenie trądziku opiera się na tej samej podstawie – odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Po pierwsze, oczyszczaj!

Jeżeli zastanawiasz się, jak pozbyć się trądziku przy pomocy odpowiedniej pielęgnacji, zacznij od oczyszczania skóry. Zaniedbywanie tego kroku uniemożliwi poprawę stanu cery. Czynność tę wykonujemy zarówno rano, jak i wieczorem. Po przebudzeniu pozbywamy się nadmiaru łoju oraz kurzu. Wieczorem makijażu, ale też osiadających na twarzy zanieczyszczeń powietrza oraz wspomnianych już łoju i kurzu. Jeżeli nosimy makijaż, warto usunąć go specjalistycznymi preparatami do demakijażu.

Następnie przejść można do mycia twarzy. Do tego celu używamy żeli, pianek i płynów stworzonych do oczyszczania cery trądzikowej. Woda, którą myjemy twarz, nie powinna być za gorąca, gdyż w ten sposób możemy dodatkowo podrażnić cerę. Aby niepotrzebnie nie rozdrażniać wyprysków, twarzy nie powinno się intensywnie pocierać ręcznikiem. Zamiast tego lepiej przykładać go miejsce przy miejscu.

Opcjonalnym krokiem jest tonizowanie. Zabieg ten pomaga zwęzić pory i przygotowuje cerę do dalszych zabiegów. Wybierać możemy spośród wielu kosmetyków drogeryjnych, przeznaczonych do cery problematycznej. Sklepowy tonik może zostać zastąpiony np. hydrolatem różanym. Ten naturalny preparat ukoi skórę, zmniejszy podrażnienia i będzie stanowił doskonałą bazę pod krem.

Po drugie, pielęgnuj!

Po oczyszczeniu cery można przejść do głównego punktu całej pielęgnacji, czyli kremu na wypryski. Odpowiedni kosmetyk stanowi remedium dla osób zastanawiających się, jak pozbyć się trądziku na twarzy. Aby wybrać jak najbardziej skuteczny kosmetyk, warto kierować się kilkoma prostymi zasadami.

Po pierwsze, krem powinien składać się z jak największej ilości składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Unikajmy za to chemicznych dodatków. W żaden sposób nie pielęgnują one cery, a dodatkowo mogą wywoływać podrażnienia. Najlepiej zadziałają preparaty o zróżnicowanym składzie – zawierające składniki o działaniu: przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym (ekstrakt z lukrecji, ekstrakt z nagietka, nanozłoto, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, cynk, wyciąg z drożdży), regulującym pracę gruczołów łojowych (ekstrakt z lukrecji, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, ekstrakt z nagietka, cynk, wyciąg z drożdży), likwidującym ślady potrądzikowe (ekstrakt z nagietka, miedź, nanozłoto, ekstrakt z lukrecji), zmniejszającym zaczerwienienia (ekstrakt z lukrecji, wyciągi z kory i liści), regenerującym (wyciąg z drożdży, miedź, ekstrakt z nagietka i lukrecji), kojącym, nawilżającym i wzmacniającym (ekstrakt z nagietka, wyciąg z drożdży, ekstrakt z lukrecji, nanozłoto, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, cynk, miedź, wyciągi z kory i liści).

Tak działający preparat najlepiej zadba o zdrowie skóry. Jeżeli więc zastanawiałeś się, jak pozbyć się trądziku, zacznij od dobrego kremu! Ważne jednak, aby stosować go regularnie i konsekwentnie, rano i wieczorem.

Po trzecie, preparaty do zadań specjalnych

Wspominając skuteczne metody na trądzik, warto wymienić też jeszcze jeden element. Czasem codzienna pielęgnacja to za mało. W takich wypadkach warto sięgnąć po preparaty do zadań specjalnych. Takimi produktami są maseczki do twarzy.

Chcesz wiedzieć jak się pozbyć trądziku? Wypróbuj specjalistyczne maseczki. Doskonale sprawdzą się wszystkie na bazie zielonej glinki. Działa ona na skórę oczyszczająco, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, odżywiająco, a także reguluje pracę gruczołów łojowych. Liczne minerały i witaminy kompleksowo pielęgnują skórę. Warto szukać maseczek o jak najbardziej naturalnym składzie. Taki kosmetyk działać będzie najskuteczniej.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
rabat10