Domowe sposoby na wągry – poznaj 5 sposobów
Strona główna » Blog » Domowe sposoby na wągry – poznaj 5 sposobów
Domowe sposoby na wągry to skuteczny trik dla niejednej nastolatki i osoby dorosłej. Okazuje się, że z tym problemem zmaga się wiele osób. Zamiast stosować jednak drogie specyfiki apteczne lub nieskuteczne kuracje, można skorzystać z prostych sposobów. Domowe sposoby na wągry są bardzo proste i przy tym bardzo efektywne. Jeśli szukasz sposobów, jak pozbyć się wągrów, domowe sposoby z pewnością Ci w tym pomogą.
Domowe metody na wągry | |
---|---|
Korzyści | Wady |
niskie koszty | czasami mniejsza skuteczność |
prostota wykonania | na efekty trzeba poczekać dłużej niż w przypadku leków |
składniki dostępne od ręki |
SEVOLIUMSKUTECZNY SPOSÓB DLA TWOJEJ CERY ZAMÓW!
Domowe sposoby na wągry – tonik aspirynowy
Jednym z domowych sposobów na trądzik jest tonik aspirynowy. Ma on działanie złuszczające i oczyszczające. Aby go przygotować, wystarczy zalać 15 tabletek aspiryny w 100 ml wody i dokładnie wymieszać. Aby tonik zachował świeżość, należy go przechowywać w lodówce, nie dłużej niż przez dwa tygodnie.
Na uporczywe zaskórniki najlepszym sposobem są zabiegi z wykorzystaniem kwasu, pozwalają one oczyścić głębsze warstwy skóry oraz stary, zrogowaciały naskórek – mówi Amanda Zielińska, kosmetolog w Clinica Cosmetologica
Domowe sposoby na wągry – peeling z mleka i ryżu
Innym domowym sposobem na wągry jest peeling z mleka i ryżu. Oba składniki należy ze sobą połączyć i zostawić na kilka godzin, po czym zblendować. Tak przygotowaną papkę nałożyć na twarz, wykonując delikatny masaż skóry. Następnie zmyć letnią wodą.
Domowe sposoby na wągry – tonik z olejku pichtowego
Następnym domowym sposobem na wągry jest olejek pichtowy, który można nabyć w aptece. Uzupełnieniem mieszanki jest nafta kosmetyczna. Oba składniki należy ze sobą zmieszać w proporcji 10:40 (10 ml olejku pichtowego i 40 ml nafty kosmetycznej). Tego typu domowy sposób na wągry wiąże się jednak z nieprzyjemnym zapachem. Olejek wykazuje jednak potwierdzoną skuteczność w walce z zaskórnikami.
Domowe sposoby na wągry – parówka
Parówka jest jednym z najpopularniejszych domowych sposobów na wągry. Jednocześnie to jedna z najprostszych metod. Wystarczy włożyć do większej miski zioła (np. lawendę, rumianek, miętę, plasterki cytryny) i zalać wrzątkiem. Następnie pochylić się nad miską, tak by się nie poparzyć, i wdychać wydzielający się aromat. Aby zwiększyć jej efektywność, głowę należy nakryć ręcznikiem, co przeciwdziała rozproszeniu ciepłej pary.
Parówka powoduje rozszerzenie porów, z których łatwiej usunąć wtedy zalegający łój i zanieczyszczenia, dlatego tuż po niej warto wykonać złuszczanie skóry.
Domowe sposoby na wągry – maseczka z białka jajka
Kolejnym domowym sposobem na wągry jest maseczka z białek jajek kurzych.
To prosta i niedroga metoda, do której potrzebujesz:
- jajko kurze,
- chusteczkę higieniczną,
- miseczkę i trzepaczkę (lub widelec).
Wystarczy oddzielić białko od żółtka, białko dokładnie roztrzepać i nałożyć na skórę, gdzie występują wągry. Następnie warto nałożyć w to miejsce jedną warstwę chusteczki higienicznej lub papieru toaletowego, co razem stworzy plaster na wągry. Po 15 minutach można plastry odrywać zdecydowanym ruchem i dokładnie umyć twarz.
Domowe sposoby na wągry na nosie i na innych częściach twarzy okazują się skuteczne. Często ich występowanie wiąże się z cerą trądzikową, w której pielęgnacji należy dodatkowo uwzględnić naturalne kremy do cery trądzikowej.
Wpisując na stronie poznajsevolium.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem do cery trądzikowej Sevolium.
Kliknij i sprawdź!
SEVOLIUMSKUTECZNY SPOSÓB DLA TWOJEJ CERY ZAMÓW!
FAQ
1. Domowe sposoby na wągry są podobno bardzo skuteczne, a co z kremem?
Krem oczywiście także należy stosować i to systematycznie, rano i wieczorem. Ważne, aby zawierał odpowiednie składniki, które pomogą zwalczyć wągry, np. wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, ekstrakt z lukrecji, nagietka, cynk i miedź. Można je znaleźć np. w kremie Sevolium, którego działanie opiera się o naturalne składniki.
2. Czy domowe sposoby na wągry zlikwidują pryszcze?
Domowe sposoby na wągry oczywiście mają swoje dobroczynne działanie, ale jeśli trądzik jest bardzo nasilony, to konieczna jest wizyta u dermatologa, albo nawet endokrynologa, w zależności od przyczyny. Warto mimo wszystko stosować krem na trądzik z aktywnymi substancjami typu Sevolium, ponieważ pomaga zwalczać problem od środka.
3. Czy domowe sposoby na wągry, takie jak parówka, wystarczą w pielęgnacji twarzy?
Sposoby, typu parówka, maseczka można stosować doraźnie, jednak nie zaleca się ich codziennie. Nie można natomiast zapominać o stałym oczyszczaniu i tonizowaniu twarzy, jak również nakładanie kremu z aktywnymi substancjami, np. Sevolium. To bardzo ważne elementy pielęgnacji, szczególnie cery trądzikowej.
Bibliografia
1. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2014
2. Lenartowicz I., Skin Doctor Biblia zdrowej cery, 2018
3. Braun-Falco O., Plewing G., Dermatologia. Tom 2, 2004
Komentarze
erin - 2020-09-06 16:44:36
Z tych domowych sposobów próbowałam tylko parówek ale w sumie chetnie inne też sprawdzę
Graza - 2020-09-05 20:39:50
na moje wągry ta maseczka z białka za słaba jednak, ale mi zmalały już i tak mocno od kremu na trądzik i jest coraz lepiej :)
Kujawska2 - 2020-09-05 00:24:47
Aspiryna? No nie jestem przekonana..
Brenia - 2020-09-04 14:35:14
Uwielbiam robic tą metodę z białkiem jajka. Wedłuig mnie więcje wychpodzi wągrów, niż przy tych czarnych maseczkach co nagrywają ljudzie
Iga N. - 2020-09-03 18:26:20
Nie wiedziałam że jest aż tyle prostych domowych sposobów na pory, ten tonik aspirynowy ciekawe czy skuteczny
JM - 2020-09-03 17:46:17
Słyszałam kiedys, że pory się zatykają jak używa się ciepłej wody po oczyszczaniu O.o
Sylwunia - 2020-09-02 23:14:05
Kiedyś nie stosowałam parówki, ale od kiedy robię ją przed oczyszczaniem to wągrów jest znacznie mniej :) i więcej wychodzi przy plastrach na nos