fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Żel arnikowy – pomoc na trądzik!

Strona główna » Blog » Żel arnikowy – pomoc na trądzik!

Żel arnikowy powstaje na bazie wyciągu z arniki górskiej, której właściwości prozdrowotne znane są od wieków. Dzięki swoim naturalnym właściwościom pielęgnującym, przeciwzapalnym i antybakteryjnym może być świetną pomocą w walce z trądzikiem i pojawiającymi się wypryskami. Żel arnikowy ma ten dodatkowy atut, iż jest szeroko dostępny i ma bardzo przystępną cenę!

Żel arnikowyŻel arnikowy – jak działa i co daje?

Żel arnikowy działa na cerę problematyczną poprzez:

  • obkurczenie naczynek krwionośnych;
  • dostarczenie dużej dawki wartości odżywczych pielęgnuje i ujędrnia cerę;
  • zapewnienie efektu niwelowania sińców, niejednokrotnie towarzyszących wypryskom;
  • obecności witaminy A i C działających kojąco i rozjaśniająco na zmiany powstałe w wyniku trądziku;
  • działanie przeciwzapalne wpływające na szybsze zanikanie objawów trądziku;
  • właściwości antybakteryjne zapobiegające powtórnemu pojawieniu się wyprysków.

Co więcej żel arnikowy może przydać się również w stłuczeniach, problemach z bólami stawów i kości oraz miejscami, które doznały kontuzji!

Zobacz co zrobić przy problematycznym trądziku

Żel arnikowy – jak stosować, z jaką częstotliwością i jakich efektów możemy się spodziewać?

Żel arnikowy stosuje się od 2 do 4 razy dziennie. Stosowanie pomocy w trądziku, jaką jest żel arnikowy polega na zaaplikowaniu go bezpośrednio na pojawiające się zmiany z pominięciem elementów skóry, które są uszkodzone. Po dokonaniu aplikacji można wykonać delikatny masaż w celu lepszego wchłonięcia się preparatu w skórę oraz pobudzenie krążenia i limfy w obszarach dotkniętych zmianami trądzikowymi.

Efekty, które można zauważyć już na samym początku jego stosowania to działanie wysoko nawilżające. By uzyskać pełne spektrum działania bardzo istotna jest cierpliwość i konsekwencja, bowiem najlepsze i trwałe efekty uzyskamy po stosowaniu go przez minimum miesiąc. Do efektów, które można zaobserwować po dłuższym stosowaniu należą: zniwelowanie zaczerwienień, zmniejszenie ilości pojawiających się wyprysków lub ich całościowy zanik, wyrównanie kolorytu skóry, uzyskanie prawidłowego stopnia nawilżenia.

Gdy wykorzystywany jest żel arnikowy na trądzik warto obserwować reakcje skórne, bowiem zdarza się, że preparat może uczulać. Do niepokojących objawów, na które należy zwrócić uwagę jest pieczenie, pojawienie się pokrzywki i/lub wysypki. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej na żel arnikowy należy go niezwłocznie odstawić i udać się do lekarza.

Krem na trądzik - Sevolium

SEVOLIUM
POMOC PRZY SKÓRZE TRĄDZIKOWEJZAMÓW!

Żel arnikowy jest pomocą w walce z trądzikiem, ale nie jedyną metodą na jego leczenie!

Żel arnikowy może okazać się skuteczną pomocą w walce z trądzikiem, ale nie jest on jedyną metodą jego leczenia, choć efekty jego działania pozytywnie zaskoczyć osoby borykające się z trądzikiem i wypryskami. Należy jednak pamiętać, że jego stosowanie nie zastąpi wizyty u dermatologa i wykonywania jego zaleceń w kwestii dbania o kondycję skóry i używania dermokosmetyków w codziennej pielęgnacji.

Dotyczy to szczególnie osób ze zdiagnozowanymi problemami skórnymi wykraczającymi poza trądzik młodzieńczy, powstający w wyniku rozwojowych zaburzeń gospodarki hormonalnej. Podczas ewentualnej wizyty można zasięgnąć opinii lekarza w kwestii pomocniczego stosowania preparatu jako wsparcie w stosowanej farmakoterapii i/lub specjalistycznych dermokosmetyków.


Bibliografia:

1. Lorkowska-Precht M: Leczenie rozstępów – mezoterapia i metody kojarzone. Dermatologia Estetyczna, 2007
2. Rokowska-Waluch A, Kałużyńska K, Chojnicki M, Pawlaczyk M: Wpływ zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety na stan skóry. Przegl Dermatol 2009, 96, 205–210
3. Skorupińska A, Sekuła N: Zmiany zachodzące w organizmie kobiet w ciąży. Kosmetologia estetyczna, 3, 2017, s.284-286

1 głosów

Komentarze

Opinie o Sevolium - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊