fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Woda lawendowa na trądzik- jak działa?

Strona główna » Blog » Woda lawendowa na trądzik- jak działa?

Woda lawendowa na trądzik, podobnie jak pozostałe hydrolaty, otrzymywana jest w wyniku destylacji kwiatów wybranej rośliny za pomocą pary wodnej. Ciekła mieszanina jest następnie odparowywana, a później skraplana. Proces ten jest efektem ubocznym otrzymywania olejków eterycznych znajdujących się w roślinach. W rezultacie pozyskiwany jest olejek eteryczny oraz woda podestylacyjna. W przypadku wody lawendowej podstawą są płatki kwiatów lawendy wąskolistnej (łac. Lavandula angustifolia), znanej również jako lawenda lekarska.

Woda lawendowaWoda lawendowa na trądzik - jak jest najlepsza?

Woda lawendowa na trądzik może skutecznie wspomagać leczenie trądziku, jak i pielęgnację skóry problematycznej. Kluczem do sukcesu jest jednak wybór odpowiedniego hydrolatu. W związku z tym specjaliści rekomendują przede wszystkim naturalne, organiczne wody lawendowe pozyskiwane wyłącznie z czystej lawendy. C ciekawe, taki hydrolat można bez większego problemu samodzielnie przygotować w domu, pod warunkiem, że będziemy przestrzegać kolejnych etapów produkcji, jak i zgromadzimy niezbędne do przygotowania wody lawendowej narzędzia.

Zobacz czy istnieje jeden sprawdzony lek na trądzik?

Woda lawendowa na trądzik - właściwości i skład

Woda lawendowa na trądzik, czyli w rzeczywistości hydrolat z lawendy, wykazuje silne właściwości uspokajające, dlatego jest powszechnie stosowany jako aromat w sypialniach. Skutecznie ułatwia zasypianie, koi nerwy oraz łagodzi uczucie stresu i niepokoju.

W kontekście trądziku ważniejsze są jednak jej właściwości na skórę, w tym takie jak:

  • koi i łagodzi podrażnienia skóry,
  • wspomaga gojenie drobnych ran i uszkodzeń,
  • oczyszcza skórę,
  • odświeża i tonizuje,
  • przyspiesza procesy regeneracyjne,
  • intensywnie nawilża,
  • wykazuje działanie antyseptyczne i antybakteryjne,
  • wspomaga niwelowanie stanów zapalnych skóry.

Działanie antybakteryjne ma szczególne znaczenie w kontekście walki z trądzikiem. Takie właściwości sprawiają również, że woda lawendowa na trądzik stosowana jest nie tylko jako samodzielny kosmetyk, ale również składnik innych preparatów pielęgnacyjnych. Co więcej, idealnie sprawdza się jako składnik kosmetyków do cery wrażliwej, a także skłonnej do podrażnień.

Krem na trądzik - Sevolium

POZNAJ SEVOLIUMSKUTECZNY KREM NA TRĄDZIK ZAMÓW!

Woda lawendowa na trądzik – przeciwwskazania

Woda lawendowa na trądzik jest niezwykle skuteczna w kontekście walki ze zmianami zapalnymi skóry. Co ciekawe, zawarte w w lawendzie związki organiczne są w pełni bezpieczne dla każdego rodzaju skóry, dlatego nie ma przeciwwskazań do jej stosowania. Stosowanie wody lawendowej na trądzik jest odpowiednie dla każdego rodzaju cery, nie tylko problematycznej. Dzięki temu stanowi ważny składnik pielęgnacji skóry trądzikowej.

Podsumowując, woda lawendowa na trądzik jest znanym preparatem wspomagającym walkę z trądzikiem. Zawarte w wodzie lawendowej związki skutecznie wspomagają regenerację skóry i walkę ze stanami zapalnymi. Niemniej, warto także podejmować inne, kompleksowe działania w leczeniu trądziku. Znaczenie ma przede wszystkim dobrze dopasowana dieta, która dostarcza skórze makro-, jak i mikroskładników, a także stosowanie starannie dobranych kremów przeznaczonych do cery problematycznej.


Bibliografia:

1. E. Robak and L. Kulczycka, Trądzik różowaty-współczesne poglądy na patomechanizm i terapię, Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej, 439–450, 2010.
2. J. Dawidziak and M. Balcerkiewicz, Dieta jako uzupełnienie leczenia trądziku pospolitego (Acne vulgaris). Część II. Kwasy tłuszczowe, indeks glikemiczny, przetwory mleczne, Farmakologia Współczesna, pp. 67–72, 2016.

1 głosów

Komentarze

Renata - 2022-06-21 10:16:56

Przeciwwskazań nie ma. Mnie jedynie zastanawiał fakt, że lawenda nawilża również i myślałam, że nie ma co przetłuszczać skóry trądzikowej, ale jednak mimo wszystko z głową taką skórę nawilżać trzeba, bo wysuszona cera wcale nie jest lepsza

Gabi - 2022-06-21 06:06:07

Chyba takich ogólnych nie ma. Chyba, że jesteś tym pechowcem, który ma jakąś alergię na akurat ten składnik. U mnie np. aloes nie lubi się z moją skórą, więc na bazie obserwacji coś takiego musisz wychwycić

Ewelina - 2022-06-20 13:35:17

A taka woda lawendowa na trądzik ma jakieś istotne przeciwwskazania, na które wypadałoby zwrócić uwagę zanim się zacznie używać tego?

Justyna - 2022-06-20 07:16:38

Ja używam toniku, który ma w składzie między innymi ekstrakt z lawendy. W sumie jak tak teraz o tym myślę to łatwo jest samemu taki tonik sobie zrobić jeśli chcemy mieć pewność, że jest to najbardziej naturalny produkt

Weronika - 2022-06-19 23:01:49

Głównie działa nawilżająco i kojąco na podrażnienia. Też warto zastanowić się w jakiej formie chcesz to w ogóle stosować. A może jakiś kosmetyk, który używasz juz ma to w składzie

Barbara - 2022-06-19 16:47:03

W moim przypadku jeśli już się zdecyduję na to to raczej woda lawendowa na trądzik będzie pochodziła z drogerii, bo sama raczej szybko się znudzę robiąc to samemu. Ale zastanawiam się jakie właściwości prezentuje coś takiego i dlaczego dany skład dobroczynnie działa na skórę tradzikową

Dagmara - 2022-06-18 15:06:05

Dlatego najlepiej samemu w domu coś takiego sobie przygotować. Wtedy nie ma wątpliwości na temat naturalności danego preparatu, bo wiemy sami co tam umieściliśmy

Justyna - 2022-06-17 18:58:31

Chyba tutaj chodzi o naturalność takiego ekstraktu

Katarzyna - 2022-06-17 12:18:10

Woda lawendowa na trądzik ma jakieś rodzaje? Bo nie wiem w takim razie  jaka jest najlepsza?

Opinie o Sevolium - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊