Maseczka na trądzik – wybierz swoją!
Strona główna » Blog » Maseczka na trądzik – wybierz swoją!
Maseczka na trądzik to tylko jedna z broni, jakie wykorzystujemy w walce z uciążliwymi problemami skórnymi. Producenci kosmetyków dwoją się i troją, aby dostosować swoją ofertę do potrzeb i oczekiwań klientów. Mamy dzięki temu dostęp do wielu produktów o różnych składach i zastosowaniach, co z jednej strony jest plusem, z drugiej zaś, może być też odrobinę przytłaczające, gdy stajemy przed drogeryjną półką i nie mamy pojęcia na co się zdecydować. Ten artykuł pomoże wam lepiej zorientować się, co oferują producenci, a także, w jaki sposób sami możecie wykonać domowe maseczki na trądzik.
Co powinnaś wiedzieć na temat maseczek? | |
Jakie działanie mogą mieć maseczki? |
|
Jak często można je stosować? |
|
Jak działa maseczka? | Na zasadzie okluzji – pod warstwą produktu skóra nie traci wilgoci, nie parują a wydzielane przez nią ciepło dodatkowo wspiera wchłanianie składników aktywnych. |
Kiedy można zauważyć efekty zastosowania maseczki? | Już po pierwszym zastosowaniu. |
SEVOLIUM
SPRAWDZONY WYBÓR NA TRĄDZIK Z NATURALNYMI SKŁADNIKAMI AKTYWNYMIZAMÓW!
Maseczki na trądzik – w kremie, w płachcie, a może sypkie?
Maseczka na trądzik odpowiednia dla nas to taka, która przeznaczona jest do naszego typu cery. Trądzik bowiem jest problemem osób o cerach tłustych, suchych, odwodnionych, wrażliwych, czy mieszanych. Niektóre formy maseczek zaognią problem, zamiast go zwalczyć, jeśli zostaną źle dobrane.
W sklepach możemy najczęściej spotkać trzy najpopularniejsze formy maseczek:
- Maseczki w formie kremu, bądź żelu – zapewniają łatwą aplikację, należy jednak uważnie czytać ich składy, aby nie zawierały składników takich, jak np. parafina. Daje ona jedynie poczucie wygładzenia i nawilżenia skóry, natomiast w rzeczywistości zostawia na naszej twarzy powłoczkę, która w przypadku cery trądzikowej prowadzić może do zapychania porów i nowych wyprysków. Maseczki na trądzik w kremie o dobrych składach, będą jednak świetną pomocą dla osób z cerą suchą lub odwodnioną, które borykają się z pryszczami i zaskórnikami. Warto w takim przypadku wybierać te, które łączą składniki anty-trądzikowe oraz nawilżające i odżywcze. Maseczki z kremie sprzedawane są w pojedynczych saszetkach, bądź też w słoiczkach, czy tubkach o większej pojemności. Jeśli mamy dostęp do tego samego produktu zarówno w saszetce, jak i np. w słoiczku, warto najpierw wypróbować mniejszy produkt.
- Maseczki w płachcie – coraz bardziej popularne, ze względu wzrastającego zainteresowania pielęgnacją koreańską. Także w ich przypadku należy zwracać uwagę na skład i unikać tych produktów, których lista składników jest bardzo długa, a składniki aktywne znajdują się na szarym końcu. Plusem będzie także brak dodatków zapachowych, które co prawda uprzyjemniają użycie maseczki, mogą być też jednak bardzo drażniące. Maseczka na trądzik w płachcie może pomóc łagodząc stany zapalne, zmniejszając widoczność porów i odżywiając. Należy jednak pamiętać, aby zdjąć ją z twarzy, kiedy jest wciąż wilgotna. Jeśli pozwolimy jej zupełnie wyschnąć, zacznie wysuszać naszą cerę, wyciągając z niej wodę.
- Maseczki sypkie – ich minusem jest to, że przed użyciem wymagają zmieszania z wodą, jest to jednak opłacalny wysiłek. Maseczki w formie proszku, to bardzo często produkty jednoskładnikowe, jak np. glinki. Oznacza to, że unikamy niepotrzebnych zapychaczy, a do tego, możemy modyfikować produkt w zależności od potrzeb. Glinka szara, bądź zielona, które świetnie radzą sobie z trądzikiem, mogą być zbyt wysuszające dla cer wrażliwych. Wystarczy jednak zmieszać je z odpowiednim, niezapychającym olejem (z pestek malin, z czarnuszki, z pestek winogron, jojoba, olej konopny). Taka maseczka na trądzik zapewni działanie antybakteryjne, bez zbędnego podrażnienia i przesuszenia. Dobrym wyjściem dla właścicieli cer wrażliwych jest glinka biała, łagodniejsza, jednak wciąż oczyszczająca. Na rynku dostępne są także maseczki z alg w formie sypkiej. Są one trudniejsze w użyciu od glinek, jednak warte uwagi. Jeśli czujemy dyskomfort podczas zastygania maseczki na twarzy, możemy raz na jakiś czas spryskać ją np. wodą różaną, jednak pamiętajmy, aby słuchać reakcji naszej cery oraz nie trzymać maski dłużej, niż jest to polecane przez producenta.
Panie bardzo lubią proste rozwiązania, najchętniej wybierają gotowe, drogeryjne maseczki. Tego typu preparaty ze sklepu mogą zawierać jednak takie składniki, które niekoniecznie są wskazane przy cerze trądzikowej. Skóra trądzikowa jest wyjątkowo wrażliwa i potrzebuje specjalnego traktowania. Warto zwrócić uwagę na zdrową dietę oraz stosowanie łagodnych kosmetyków, zawierających jak najwięcej naturalnych składników – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Domowe maseczki na trądzik – kilka przepisów
Domowe maseczki na trądzik, to wyjście dla osób, które nie ufają produktom gotowym, o tajemniczo brzmiących składach. Oto kilka przykładów tego, że maseczka na trądzik nie musi być skomplikowaną mieszanką wielu składników, a wręcz przeciwnie – wystarczy nieraz kilka prostych produktów, które większość z nas ma w domu. Pamiętajmy jednak, że naturalne maseczki na trądzik mają nam pomóc, a nie zaszkodzić, należy więc unikać takich rzeczy, jak sok z cytryny, pasta do zębów, czy cynamon! Są one bardzo drażniące i mogą nawet poparzyć skórę i doprowadzić do poważnych reakcji alergicznych.
Sprawdź: Domowe sposoby na trądzik
Osoby borykające się z trądzikiem, mają zazwyczaj problem także z przebarwieniami, pozostawianymi przez wypryski. Jednym z najlepszych specyfików, jest naturalna maseczka na trądzik i przebarwienia, od wieków wykorzystywana przez kobiety w Indiach. Jest to maseczka z kurkumy, jogurtu i miodu. Wystarczy połączyć ze sobą te składniki w taki sposób, aby utworzyły wygodną do nałożenia mieszankę (wystarczy zazwyczaj mała łyżeczka każdego z nich) Kurkuma ma właściwości rozjaśniające oraz, tak samo jak miód, antybakteryjne. Jogurt łagodzi podrażnienia i nawilża. Jedna maseczka nie powinna zawierać więcej, niż jedną małą łyżeczkę kurkumy, jest to bowiem składnik, który mocno barwi. Z tego względu lepiej też stosować tę maseczkę przed spaniem, a także uważać na pościel, ręczniki i ubrania. Rano buzia powinna być nawilżona i promienna.
Wpisując na stronie poznajsevolium.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na trądzik Sevolium.
Kliknij i sprawdź!
Domowa maseczka na trądzik stosowana już przez nasze babcie, to maseczka z drożdży i mleka. Przepis na nią jest banalnie prosty – wystarczy łyżeczka drożdży rozmieszana w łyżce mleka, nałożona na całą twarz lub też gęstsza mieszanka, nakładana punktowo na wypryski. Drożdże mają działanie antybakteryjne, nawilżające i zmiękczające, natomiast w formie bardziej skoncentrowanej, nakładane punktowo, pomogą także wysuszyć wypryski. Dobrym pomysłem jest także zmieszanie drożdży z niekomedogennym olejkiem. Powstała w ten sposób maseczka na trądzik stosowana może być miejscowo, na strefy problematyczne.
Kolejna maseczka na trądzik, która dodatkowo nawilży cerę i rozjaśni przebarwienia, to maseczka z siemienia lnianego. Nasionka należy zmielić, zalać ciepłą wodą i zostawić do ostygnięcia (proporcja 2 łyżek siemienia, na ok 1/4 szklanki wody). Aby przyniosła ona najwięcej efektów, najlepiej użyć siemienia świeżo zmielonego. Końcowy produkt powinien mieć konsystencję żelu, który można nałożyć na twarz. Mieszanka taka może dodatkowo służyć jako alternatywa żelu do włosów, zwłaszcza dla osób z włosami naturalnie kręconymi.
Maseczki na trądzik – dodatek do kompleksowej pielęgnacji
Odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji, to ważna część walki z trądzikiem. Maseczka na trądzik jest produktem, którego efekty możemy i powinniśmy zauważyć tuż po użyciu. Pamiętajmy jednak, że jest to jedynie dodatek do pielęgnacji. Podstawą dbania o cerę trądzikową powinna być dobra dieta, odpowiednie oczyszczanie oraz nawilżanie.
Należy zbudować program codziennej porannej i wieczornej pielęgnacji, dostosowany do naszych potrzeb. Maseczki mogą mieć w nim swoje miejsce, nie powinny jednak zastępować najważniejszych kroków dbania o skórę. Nie jest bowiem możliwe aby w dłuższej perspektywie zastąpiły nam dobrej jakości naturalny tonik, serum, czy krem do twarzy. Wybierając kosmetyki odpowiednie do cery trądzikowej, warto zwrócić uwagę na obecność w nich takich składników, jak miedź, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, czy ekstrakt z nagietka, idealne dla cer problematycznych. Pamiętajmy też, że mimo, iż domowe maseczki na trądzik są nieraz bardzo pomocne, nie równają się jednak profesjonalnie sformułowanym kosmetykom, w których składniki aktywne na pewno działają. Używając naturalnych kosmetyków na trądzik sprawdzonych marek, unikamy ryzyka podrażnień, zapychania porów i wielu innych nieprzyjemności.
Podsumowanie
Maseczka na trądzik może być w żelu, w płachcie lub sypka. Jest możliwość wykonania maseczki w domu. Każda z pań powinna rozważyć wszystkie za i przeciw, ponieważ zdarza się, że co niektóre gotowe produkty, a nawet te domowe, mogą wywołać reakcję alergiczną lub zapchać niepotrzebnie pory. Skóra trądzikowa jest wyjątkowo wrażliwa i potrzebuje specjalnego traktowania. Warto więc wybrać maseczkę, która będzie łagodzić objawy trądziku.
SEVOLIUM
ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIKZAMÓW!
FAQ
1. Czy sama maseczka na trądzik wystarczy na oczyszczanie twarzy z toksyn?
Maseczka na trądzik jest nakłada tylko raz na jakiś czas. Podstawę stanowi natomiast stosowanie odpowiednich kosmetyków, dostosowanych do potrzeb cery trądzikowej. Mowa tu np. o kremie Sevolium, który zawiera aktywne składniki, pozwalające pielęgnować i zwalczać trądzik.
2. Czy maseczka na trądzik można być stosowana zamiast kremu?
Nie, dlatego, że maseczkę używamy czasem, a skóra potrzebuje stałej pielęgnacji, czyli rano i wieczorem. Krem musi zawierać w dużej mierze składniki naturalne, wtedy mamy pewność, iż skóra nie będzie dodatkowo podrażniona. Aktywne składniki zawarte w preparacie wnikną głęboko w skórę, będą ją pielęgnować, likwidując przy tym trądzik.
3. Gdzie można kupić gotową maseczkę na trądzik?
Gotowe maseczki na trądzik na pewno można kupić w drogeriach lub aptekach. Można je także wykonywać samodzielnie w domu, używając najprostszych, kuchennych produktów, typu: drożdże, woda, miód, kurkuma. Jednak nie można zapominać, że skóra na twarzy potrzebuje stałej pielęgnacji kosmetykami, dobranymi specjalnie dla cery trądzikowej, typu kremem Sevolium na bazie naturalnych składników.
Bibliografia
1. Nadeau M.V., The Acne Answer, 2016
2. Majchrzak L., Zdrowa cera. Siła natury i nauki w walce z trądzikiem, 2018
3. Wolska H., Trądzik zwyczajny — patogeneza i leczenie, 2005
Komentarze
Anka1234567 - 2020-10-01 13:34:53
Maseczki na trądzik wybrałabym z wyższej półki, żeby pozbyć się go raz na zawsze!!!!!!!Q!!!
Sonia - 2020-09-30 01:06:21
Mój wybór najczęściej pada na maseczkę w płachcie, bo jest z tym najmniej zachodu, ale nie wyobrażam sobie po tym całym "spa" nie nałożyć jakiegoś kremu na trądzik
Frania12 - 2020-09-29 11:25:52
@Tiana słabo, że zwykle trzeba odczekać ok 30 min, żeby zmiękła
Tiana - 2020-09-26 21:13:12
Ostatnio kupiłam sobie kilka maseczek sypkich. Fajna sprawa, można się z tym pobawić i wykorzystać też do peelingów, czy kremów na cellulit :D Zwykle siedzę cała umazana