fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Krem nawilżający do cery tłustej, przesuszonej

Strona główna » grouped » Krem nawilżający do cery tłustej, przesuszonej

Pielęgnacja cery przetłuszczającej się nie jest łatwa. Wiele osób nieświadomie pogarsza jej stan, zamiast sobie pomóc. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę z tego, że skórę przetłuszczającą się, można przesuszyć. W takim wypadku następuje rekcja obronna cery, którą jest wzmożona produkcja łoju. Wiele osób nie wie, że nieopatrznie sami pogarszają stan swojej cery. Wiele osób bowiem nie wie, że skóra przetłuszczająca się także potrzebuje nawilżenia.

Nieodpowiednie kremy do cery tłustej

W dużej mierze problem polega też na tym, że na rynku znaleźć można mnóstwo nieodpowiednich kosmetyków. Działanie takich preparatów opiera się na wysuszaniu skóry. To nie tylko niezdrowe i szkodliwe dla cery. Efekt uzyskany po zastosowaniu takiego kremu najczęściej nie jest zadowalający. Cera wygląda płasko, jest przesuszona i poszarzała. Po upływie kilku godzin zaczyna się bardzo świecić. Przecież nie o taki efekt chodzi!

Idealny krem nawilżający – cera tłusta, trądzikowa

Każdy typ cery potrzebuje nawilżenia. Zasada ta dotyczy także cery tłustej i trądzikowej. Trzeba jednak wiedzieć, po jakie kosmetyki sięgać. Chcąc wybrać najskuteczniejszy preparat, musimy czytać składy kosmetyków. To jedyny sposób na dokonanie właściwego wyboru i zakup najlepszego kremu.

Krem nawilżający do cery tłustej i mieszanej powinien zawierać nawilżające składniki jako uzupełnienie głównych substancji czynnych. To składniki bezpośrednio działające na wypryski i problem przetłuszczania się powinny odgrywać główną rolę. Substancje nawilżające mają natomiast je dopełniać.

To, jakie konkretnie składniki aktywne znajdują się w kremie także ma znaczenie. W przypadku cery trądzikowej i przetłuszczającej się sięgamy po kremy o jak najbardziej naturalnym składzie. Należy unikać chemicznych dodatków, które mogą przesuszać i podrażniać skórę. Jeżeli kosmetyk zawiera np. składniki przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, to powinny one nie wysuszać dodatkowo cery. Dlatego też jeżeli poza przetłuszczaniem, borykamy się z trądzikiem, to szukajmy substancji, które skutecznie redukują wypryski, ale nie wysuszają skóry. Sprawdzą się takie naturalne substancje, jak: ekstrakt z lukrecji, ekstrakt z nagietka, nanozłoto, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, cynk oraz wyciąg z drożdży.

Cera tłusta – krem nawilżający i matujący. Jakie składniki?

Dobry kosmetyk powinien zawierać składniki matujące i nawilżające zarazem. Nie wszystkie jednak sprawdzą się równie dobrze. Krem nawilżający do cery tłustej musi wyróżniać się kilkoma cechami. Po pierwsze składniki nawilżające nie mogą przeciążać cery i zatykać porów. W takim przypadku sprawdzą się: ekstrakt z nagietka, wyciąg z drożdży, ekstrakt z lukrecji, nanozłoto, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, cynk, miedź.

Na koniec warto wspomnieć o matowieniu. Ta właściwość kremu do cery przetłuszczającej się nie powinna wiązać się z wysuszaniem skóry. Tę właściwość cery poprawi kosmetyk zawierający składniki regulujące pracę gruczołów łojowych, czyli walczące z istotą problemu. Dobrymi substancjami są: ekstrakt z lukrecji, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego,  ekstrakt z nagietka, cynk oraz wyciąg z drożdży.

Taki lekki, szybko wchłaniający się krem o naturalnym składzie może posłużyć nam zarazem jako krem nawilżający na noc do cery tłustej, jak i na dzień. Będzie miał na tyle bogaty skład, aby sprawdzić się jako krem na noc. Lekka konsystencja sprawi z kolei, że krem doskonale sprawdzi się stosowany na dzień.

19 głosów

Komentarze

Olka - 2020-04-14 09:42:31

Widzisz, a tu taki psikus i wychodzi na to, ze chłopski rozum nie zawsze jest prawidłowy heh ;) Sama na sobie sprawdzam krem nawilżający i faktycznie jest lepiej niż przy wysuszaniu jej np. maścią ichtiolową.

Bianka - 2020-04-06 18:00:38

Nigdzie chyba nie spotkałam się dotychczas z opinią że powinno się nakładać krem nawilżający do cery tłustej. Zawsze czytałam o przysuszaniu skóry co w sumie na chłopski rozum wydaje się być w porządku.

Opinie o Sevolium - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zasypujecie nas zamówieniami! Dlatego wysyłki staramy się wysyłać w ciągu 24 h, ale zastrzegamy sobie prawo do wysyłki w 48 h