Parówka na twarz – jak zrobić?
Strona główna » Blog » Parówka na twarz – jak zrobić?
Parówka na twarz jest jednym ze znanych sposobów zwalczania niedoskonałości. Pozwala skutecznie oczyścić pory skóry w domu. Jednocześnie parówki na twarz doskonale przygotowują skórę do dalszych zabiegów, przyspieszając proces wchłaniania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Z czego zrobić parówkę, jak często ją stosować? Jakie efekty daje parówka na twarz? Dowiesz się z tego artykułu.
Parówka na twarz – co musisz wiedzieć? | ||
Co można zastosować zaraz po parówce na twarz: | Kiedy parówka na twarz szkodzi: | Kiedy parówka na twarz jest przeciwwskazana: |
|
|
|
SEVOLIUMZADBAJ O CERĘ TRĄDZIKOWĄ STOSUJĄC KOMPLEKSOWY KREMZAMÓW!
Jak zrobić parówkę na twarz poprawnie?
Jeśli chodzi o to, jak zrobić parówką na twarz, to należy zacząć od przygotowania niezbędnych akcesoriów: miski, wody, ręczniki i opcjonalnie ziół lub olejków eterycznych. Jak zrobić parówkę na wągry, zależy od naszych upodobań, szczególnie w kwestii opcjonalnych dodatków. Gorącą wodę wlewamy do miski z dodatkiem wybranych składników, następnie nachylamy się nad nią i przykrywamy twarz ręcznikiem. Aby uniknąć poparzenia, nie należy nachylać się zbyt nisko. Dla cery tłustej i zanieczyszczonej parówka powinna trwać około 10–15 minut. Skórze suchej wystarczy 5 minut. Na koniec warto oczyścić twarz, a następnie nałożyć, serum i krem.
Parówki na twarz – zastosowanie
Parówki na twarz najlepiej sprawdzają się w przypadku skór tłustych, z rozszerzonymi i zatkanymi porami, a także zanieczyszczonych. Pod wpływem wysokiej temperatury pory skóry otwierają się, dzięki czemu łatwiej usunąć znajdujące się w nich zanieczyszczenia. Przyspieszają proces niwelowania zmian trądzikowych, zwłaszcza zaskórników. W przypadku usuwania zaskórników i wągrów, warto ją powtarzać nawet dwa razy w tygodniu w domu. Natomiast parówka na trądzik i w przypadku cery suchej nie powinna być wykonywana częściej niż 2–3 razy w miesiącu. Stosowanie właściwie przygotowanych parówek na twarz jest całkowicie bezpieczne.
Przeciwwskazaniem może być wyłącznie cera alergiczna, atopowa, naczynkowa i wrażliwa, ponieważ może ona wtedy wywołać podrażnienie skóry. Parówka na twarz silnie stymuluje ukrwienie skóry i rozszerza naczynia krwionośne, co może nasilać rumień lub pękanie pojedynczych, kruchych naczynek
Sprawdź jaki krem nawilżający do skóry trądzikowej wybrać!
Domowa parówka na twarz – efekty
Efekty domowej parówki na twarz są widoczne niemal od razu.
Wysoka temperatura i para wodna odblokowują rozszerzone pory, dzięki czemu:
- skóra oddycha i zyskuje zdrowy kolor,
- cera jest gładka i rozjaśniona,
- parówka na twarz może być świetnym zabiegiem poprzedzającym inne kroki pielęgnacyjne. Dzięki niej kremy i maseczki będą się lepiej wchłaniać,
- pory zostają dokładnie oczyszczone, a ujścia gruczołów łojowych odblokowane. Skóra jest czysta, świeża i przygotowana do dalszych działań.
Parówka na twarz oczywiście ma swoje dobre strony, jednak nie dla każdego się ona nadaje. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Czasami zmiany są tak silne, że konieczna jest wizyta u dermatologa, a nawet zabiegi w klinice medycyny estetycznej. Niezbędna natomiast okazuje się także stała pielęgnacja cery odpowiednimi preparatami do cery trądzikowej – mówi Amanda Zielińska, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Podsumowując, parówka na twarz jest dobrze znanym zabiegiem, który można przeprowadzić samodzielnie w domu. Parówka na twarz sprawdza się jako element poprzedzający oczyszczanie twarzy, ponieważ doskonale odblokowuje i otwiera pory, dzięki czemu łatwiej usunąć wszystkie pozostające w nich zabezpieczenia. Oprócz parówki należy jednak zadbać także o pozostałe elementy pielęgnacyjne- sama parówka na twarz nie wystarczy. W codziennej pielęgnacji należy uwzględnić przede wszystkim naturalne kremy na trądzik, których składniki aktywne wspierają kondycję skóry i walczą z niedoskonałościami.
SEVOLIUMKREM DO CERY TRĄDZIKOWEJZAMÓW!
FAQ
1. Czy parówka na twarz to dobre rozwiązanie przy suchej skórze?
Przy suchej cerze zaleca się stosowanie parówek około 3 razy w miesiącu. Tutaj raczej należy zwrócić uwagę bardziej na intensywną pielęgnację, ponieważ sucha cera bardzo tego wymaga. Warto zastosować krem Sevolium, którego działanie opiera się na wyciągach oraz ekstraktach, więc skutecznie walczy z trądzikiem.
2. Czy przy tłustej cerze można częściej wykonywać parówki na twarz i to wystarczy?
Tak, można wykonywać parówki na twarz, ale oczywiście nie codziennie. Należy za to skupić się na pielęgnacji skóry tłustej z trądzikiem i wybierać kosmetyki z naturalnymi składnikami, przeznaczone do takiej właśnie cery.
3. Po co robić parówki na twarz?
Parówki na twarz odblokowują pory i odkażają, wtedy skóra jest przygotowana do dalszej pielęgnacji kosmetykami, które najlepiej, aby były z aktywnymi substancjami i do cery trądzikowej.
Wpisując na stronie poznajsevolium.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na trądzik Sevolium.
Kliknij i sprawdź!
Bibliografia
1. Webster G.F., Rawlings A.V., Trądzik. Diagnostyka i leczenie, 2010
2. Stone K., Real Solutions for Adult Acne, 2017
3. Grigore A., Skin Cleanse : The Simple, All-Natural Program for Clear, Calm, Happy Skin, 2018
4. Nowicki R., Trądzik pospolity: skuteczne leczenie, 2006
Komentarze
Julita - 2021-06-23 09:03:18
To mocno zależy od stanu skóry. Przy suchej skórze raz w tygodniu, albo rzadziej, a przy tłustej nawet 3 razy w tygodniu
Marta - 2021-06-22 16:38:54
A w ogóle jak często takie parówki można robić?
Julia - 2021-06-21 12:51:04
ja u siebie nie używałam olejków tylko czegoś takiego jak sól himalajska, też ciekawe rozwiązanie
Susse - 2021-06-21 09:01:06
ja u siebie używałam rozmarynu, tymianku i szałwii
Karolina - 2021-06-20 16:53:25
A wie ktoś może jak zrobić taką parówkę na twarz poprawnie? Chodzi mi głownie o to jakie olejki eteryczny najlepiej kupić?
Kate - 2021-06-20 13:25:46
Ja zdecydowanie polecam. Regularnie robię u siebie i można naprawdę osiągnąć fajne efekty. Najlepsze jest to, że nie ma wcale dużo roboty przy czymś takim
Haggat - 2021-06-20 08:58:54
Ja pamiętam że takie rzeczy jak właśnie parówka miały u mnie zastosowanie głównie przy przeziębieniach, ale takie coś też może być ciekawe :)