Oczyszczanie twarzy w domu – co jest warte uwagi?
Strona główna » Blog » Oczyszczanie twarzy w domu – co jest warte uwagi?
Oczyszczanie twarzy w domu powinno wejść w nawyk każdemu, kto marzy o pięknej cerze. Tym prostym zabiegiem powinny zainteresować się w szczególności osoby, które borykają się z trądzikiem. Podstawą dobrego oczyszczania jest nie tylko odpowiednia technika, ale również dobór właściwych kosmetyków pielęgnacyjnych.
Informacje na temat oczyszczania twarzy w domu | |
Etapy oczyszczania twarzy w domu: | Jakie peelingi możesz zastosować: |
1) Demakijaż – makijaż zmywamy płynem miceralnym, płynem lub mleczkiem do demakijażu (jeśli akurat jesteś pomalowana) 2) Mycie twarzy
3) peeling, maska lub parówka
4) Tonizacja
5) Nakładanie kremu
| |
1) Peeling kawowy – 1 łyżkę zmielonej kawy z kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Wykonaj peeling, po czym zmyj go ciepłą wodą. Co zyskasz:
| |
2) Peeling z płatków owsianych – jest szczególnie polecany przy cerze wrażliwej. Zmiel 2-3 łyżki płatków owsianych, dodaj 1 łyżkę miodu i jogurtu naturalnego lub mleka roślinnego (np. ryżowe czy sojowe). Wymieszaj składniki i wykonaj peeling, po czym opłucz twarz ciepłą wodą. Co zyskasz:
| |
3) Peeling z zieloną herbatą – zastosuj 2 łyżki zaparzonej i przestudzonej zielonej herbaty, 1 łyżkę drobnego cukru i 1 łyżkę miodu. Wymieszaj składniki i wykonaj peeling. Co zyskasz:
|
SEVOLIUMZADBAJ O CERĘ TRĄDZIKOWĄ STOSUJĄC KOMPLEKSOWY KREMZAMÓW!
Oczyszczanie twarzy w domu – użyj odpowiednich kosmetyków
Oczyszczanie twarzy w domu powinno odbywać się w oparciu o odpowiednie kosmetyki. Jeżeli nakładamy makijaż, przed starannym oczyszczeniem twarzy, powinno się go usunąć, najlepiej przy pomocy delikatnego płynu micelarnego.
Następnie, także wtedy gdy nie nosimy makijażu, dobrze byłoby użyć łagodnego żelu myjącego. Dobrym pomysłem będzie więc sięganie po żele dedykowane skórze wrażliwej. Na pewno godne polecenia będą również pianki oczyszczające oraz olejki myjące. Poszukujmy w nich składników antybakteryjnych, takich jak na przykład olejek z drzewa herbacianego czy kwas azelainowy. Skórę należy oczyszczać zarówno rano jak i wieczorem. Nie należy jednak używać środków myjących częściej, bo mogłoby to doprowadzić do nadmiernego przetłuszczania się cery oraz do zapychania się porów. Raz na jakiś czas dobrze jest wykonać nieco głębsze oczyszczanie.
Warto więc zainteresować się peelingami, które pomogą usunąć martwy naskórek, a także ograniczą przetłuszczanie się cery. Jeśli nasza skóra nie jest bardzo wrażliwa i skłonna do podrażnień, możemy zainwestować w peeling mechaniczny. W przypadku posiadania cery wrażliwej, należy zainteresować się peelingami enzymatycznymi. Enzymy z papai i ananasa, które są zawarte w tego typu kosmetykach wspaniale oczyszczą zablokowane pory.
Aby jednak stosowanie peelingu mogło przynieść oczekiwane rezultaty, musimy stosować go regularnie i systematycznie, minimum raz w tygodniu. W oczyszczaniu skóry twarzy mogą pomóc także tak zwane kąpiele parowe. W tym celu należy pochylić twarz na kilka minut nad miską, w której znajduje się napar ziołowy. Zabieg ten pomoże odblokować zapchane pory.
Oczyszczanie twarzy w domu jest bardzo ważnym etapem walki z trądzikiem, ponieważ dzięki systematyczności, możemy uniknąć powstawania kolejnych zmian. Nie powinno się pomijać żadnego z etapów – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Sprawdź, czy warto wykonywać oczyszczanie twarzy u kosmetyczki
Wpisując na stronie poznajsevolium.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem do cery trądzikowej Sevolium.
Kliknij i sprawdź!
Oczyszczanie twarzy w domu – czego unikać?
Wykonując oczyszczanie twarzy w domu, nade wszystko należy unikać wyciskania wyprysków. Ta metoda budzi wiele słusznych zastrzeżeń kosmetologów i dermatologów. Wyciskanie wyprysków znacznie zwiększa bowiem ryzyko powstania uporczywych blizn oraz przebarwień. Wyciskanie może także doprowadzić do powstania większej ilości wyprysków. Powyżej, wspomniano o zaletach kąpieli parowych. Niestety, to rozwiązanie posiada także pewne wady.
Parówki nie można zastosować wówczas, gdy cera trądzikowa jest również cerą wrażliwą i nadmiernie zaczerwienioną. Oczyszczając twarz w domu, koniecznie zapomnijmy również o stosowaniu agresywnych żeli myjących. Zbyt duża ilość detergentów zawarta w preparatach do oczyszczania skóry może bowiem spowodować nadmierne jej przetłuszczanie się.
Oczyszczanie twarzy w domu – nie zapomnij o aplikacji kremu
Oczyszczanie twarzy w domu jest nieodzowne, by można cieszyć się dobrym stanem skóry. Jak już zostało wspomniane powyżej, wśród zabiegów, które wspomogą oczyszczanie się cery, należy wyróżnić:
- mycie twarzy żelem,
- wykonywanie peelingów,
- parówki ziołowe.
Oczyszczanie nie może być jednak jedyną formą troski o cerę z trądzikiem. Oczyszczanie skóry twarzy powinno nas bowiem przygotować na dalsze kroki pielęgnacyjne. Najistotniejszym jest aplikacja kremu. Krem na trądzik, aby był skuteczny, powinien być produktem wysokiej jakości. Warto więc starannie przemyśleć jego wybór. Dobrym pomysłem będzie sięganie po kremy z wysoką zawartością składników aktywnych naturalnego pochodzenia. Są one bowiem nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne.
SEVOLIUM
KREM NAWILŻAJĄCY DO SKÓRY TRĄDZIKOWEJZAMÓW!
FAQ
1. Oczyszczanie twarzy w domu wiąże się u mnie zawsze z czerwoną skórą i jakąś swędzącą wysypką. Co można z tym zrobić?
Należy stosować kosmetyki do oczyszczania twarzy do cery wrażliwej. Trzeba delikatnie przyłożyć miękki ręcznik i poczekać aż woda wsiąknie. Ważne jest także, jaki stosuje się tonik i krem do twarzy. Takie preparaty powinny być ze specjalnym przeznaczeniem do cery trądzikowej. Warto wybrać krem Sevolium, gdyż jego działanie jest oparte na naturalnych składnikach, które nadają się także do cery skłonnej do alergii.
2. Oczyszczanie twarzy w domu nie jest takie proste, gdyż peelingi powodują podrażnienia, więc czy warto je stosować?
To zależy jakie peelingi. Warto wybierać te enzymatyczne i drobnoziarniste, ponieważ są delikatniejsze dla cery trądzikowej. Nie należy pocierać tak mocno policzków. Ewentualnie można zrobić w domu samodzielnie taki peeling, np. na bazie płatków owsianych. Po umyciu obowiązkowo należy nałożyć krem do twarzy z naturalnymi składnikami, np. z firmy Sevolium.
3. Czy oczyszczanie twarzy to także parówki?
Tak, parówki pozwalają na odblokowanie zaczopowanych łojem porów skóry i usuwanie zalegających zanieczyszczeń, a następnie odkażają. Nie można jednak zapominać o tym, że później trzeba osuszyć delikatnie twarz czystym ręcznikiem, stonizować twarz i nałożyć krem z naturalnymi składniami.
Bibliografia
1. Nix J.S., The Good Skin Solution: Natural Healing for Eczema, Psoriasis, Rosacea and Acne, 2017
2. Majchrzak L., Zdrowa cera. Siła natury i nauki w walce z trądzikiem, 2018
3. Plewig G., Kligman A., Acne: Morphogenesis and Treatment, 1975
4. Perricone N., The Acne Prescription, 2003
Komentarze
nikita - 2020-08-01 16:21:32
a jak właściwie wygląda peeling mechaniczny? zaczęłam się interesować głębszym oczyszczanie odkąd pojawiły się problemy z wydzielaniem sebum i przetłuszczaniem skóry
Olaja - 2020-07-27 18:06:58
Oczyszczanie to jest jedno i można tak naprawdę czymkolwiek byle nie podrażniać mocno skory a takie serum jest według mnie lepsze o wiele od kremu no bo z jednej strony jest więcej składników i jakoś bardziej sa one skoncentrowane no i z drugiej mozna na noc i pod makijaż nawet nakładać w dzień i to jest super dla mnie
Molka - 2020-07-25 19:56:40
Myślę że najlepiej stosować jakieś kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji z tej samej serii wtedy najlepiej w takim pakiecie działają nie raz się uzupełniają no i też jak jedna rzecz działa to na inną nasza skóra też powinna dobrze zareagować
Nastazja - 2020-07-20 17:15:16
w domu do oczyszczania można sobie przygotować lekkie peelingi z naturalnych składników no i oczywiście dobry żel czy krem to podtsawa, ważne żeby też było to odpowiednie do rodzaju skóry
Karsta - 2020-07-18 15:08:00
Dopóki nie pojawił się u mnie problem z trądzikiem nie dbałam szczególnie o oczyszczanie skóry i teraz żałuję. Dopiero dzięki odpowiednim kosmetykom moja twarz wraca do normy ale jeszcze długa droga przede mną.
Ula - 2020-07-15 19:38:39
a niektórzy myślą ze zmycie makijażu to już jest oczyszczenie twarzy a nie mam nic bardziej mylnego... fajny artykuł, nie słyszałam o parówkach ziołowych więc może też spróbuję