fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Maść cynkowa na trądzik – jak pomaga?

Strona główna » Blog » Maść cynkowa na trądzik – jak pomaga?

Maść cynkowa na trądzik cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem wśród osób zmagających się z niedoskonałościami cery w postaci wyprysków i przebarwień. Zanim się jej użyje, warto byłoby jednak poznać jej działanie oraz dowiedzieć się, jak należy ją stosować. Przydatne mogą okazać się też informacje dotyczące efektów, które można dzięki niej uzyskać. 

Maść cynkowa na trądzikMaść cynkowa na trądzik – jakie posiada właściwości?

Maść cynkowa na trądzik wykazuje szereg właściwości, z uwagi na które jest w stanie redukować ilość wyprysków i wpływać na ich szybsze gojenie się.

Przede wszystkim, wykazuje ona działanie:

  • przeciwzapalne
  • przeciwświądowe
  • ściągające
  • przeciwbakteryjne

Maść tę mogą zatem stosować osoby zmagające się z trądzikiem, jak i wszyscy ci, którzy borykają się z pojedynczymi, okresowymi niedoskonałościami skórnymi.

Sevolium

SEVOLIUMKOSMETYK DO CERY TRĄDZIKOWEJ KUP TERAZ

Maść cynkowa na trądzik – jak ją stosować?

Maść cynkowa na trądzik, aby miała szansę skutecznie zadziałać, musi być stosowana w odpowiedni sposób. Wydaje się, że najlepszą metodą będzie punktowa aplikacja maści na wypryski. Preparat ten posiada bowiem dość gęstą konsystencję. Stosowanie jej na całą powierzchnię skóry twarzy mogłoby doprowadzić do nadmiernego przetłuszczania się oraz do zapchania porów. Jeśli maść będzie stosowana punktowo, takiego ryzyka nie ma. Ważna jest systematyczność. Preparat ten bez obaw można aplikować na dany stan zapalny dwa razy dziennie, o poranku, jak i wieczorem. Niestety, nawet jeśli istnieją wskazania do stosowania maści cynkowej, nie każdy będzie mógł jej używać. Wśród przeciwwskazań wymienić należy przede wszystkim ciążę, karmienie piersią, uczulenie na tlenek cynku, a także rany na skórze.

Czytaj też: Trądzik – co to jest?

Maść cynkowa – kiedy można spodziewać się efektów?

Maść cynkowa jest w stanie poprawić stan skóry dotkniętej zmianami trądzikowymi. To, kiedy pojawią się satysfakcjonujące efekty jest jednak kwestią mocno indywidualną. Wiele zależy bowiem od stopnia zaawansowania problemu. Już po kilku dniach od użycia, proces gojenia się niepożądanych zmian skórnych powinien zostać zauważalnie przyspieszony. Jeżeli chodzi o długość kuracji, również trudno o precyzyjną odpowiedź. Trzeba pamiętać o tym, że sama maść cynkowa nie jest w stanie wyleczyć trądziku w 100 procentach. Ma ona jedynie działanie pomocnicze, dlatego zaleca się jej doraźne stosowanie, równolegle z odpowiednio dobraną pielęgnacją.

Sevolium - krem na trądzikMaść cynkowa na trądzik – jak wesprzeć jej działanie?

Maść cynkowa na trądzik nie wystarczy, jeśli chce się uzyskać trwałe i w pełni satysfakcjonujące efekty. Najważniejsza jest zawsze starannie dobrana pielęgnacja cery problematycznej. Wydaje się, że najodpowiedniejsze będzie stosowanie kosmetyków bazujących na naturalnych składnikach aktywnych. Pomocne mogą okazać się preparaty marki Sevolium.

Serum przeciwtrądzikowe Sevolium zawiera takie substancje jak między innymi:

Z uwagi na naturalny i bezpieczny skład, serum jest w stanie skutecznie niwelować niedoskonałości, zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia nowych.

Podsumowując, dzięki maści cynkowej można przyspieszyć gojenie się zmian trądzikowych. Nie powinno się jednak skupiać wyłącznie na tym preparacie. Kluczem do sukcesu jest bowiem stosowanie odpowiedniej, naturalnej pielęgnacji cery. Maść zawierająca tlenek cynku może pełnić rolę pomocniczą.


Bibliografia:

1. Plewig G., Acne and rosacea, 1993
2. Majchrzak L., Zdrowa cera. Siła natury i nauki w walce z trądzikiem, 2018

1 głosów

Komentarze

Opinie o Sevolium - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊