fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kaszka na twarzy – jak wygląda?

Strona główna » Blog » Kaszka na twarzy – jak wygląda?

Kaszka na twarzy to popularny problem skórny, który może pojawić się w każdym wieku, niezależnie od płci. Zmiany występują się głównie na skórze czoła i policzków, a przyczyny mogą być różne. Najczęściej jednak kaszka na twarzy jest wynikiem alergii lub błędów pielęgnacyjnych.

Kaszka na twarzy - czym jest?

Kaszka na twarzy to drobne, białe grudki, które znajdują się pod skórą w dużych skupiskach. Charakterystyczna jest kaszka na policzkach oraz kaszka na czole. Zmianom mogą towarzyszyć również pieczenie, zaczerwienienie oraz świąd. Kaszka na twarzy często mylona jest z zaskórnikami zamkniętymi.

Krem na trądzik - Sevolium

SEVOLIUM
SKUTECZNE SERUM NA KASZKĘ NA TWARZYZAMÓW!

Kaszka na twarzy - przyczyny

Kaszkę na twarzy mogą powodować różne czynniki.

Do najczęstszych należą:

  • problemy hormonalne. Zaburzony poziom hormonów sprawia, że wytwarza się nadmierna ilość sebum, co powoduje zablokowanie ujścia gruczołów łojowych i tworzenie się drobnych grudek pod skórą,
  • alergia na produkty stosowane do pielęgnacji. Niektóre kosmetyki mają w składzie substancje drażniące (np. sztuczne barwniki, alkohol etylowy, substancje zapachowe). Równie częstą przyczyną jest niewłaściwa pielęgnacja,
  • zła dieta, alergie i nietolerancje pokarmowe. Najpopularniejszymi alergenami są: orzechy ziemne, mleko krowie, kakao, czekolada, cytrusy. Niewskazane jest również spożywanie ostrych przypraw oraz przetworzonej żywności.

Zobacz też: Co powinien zawierać dobry krem przeciwtrądzikowy?

Kaszka na twarzy - jak się jej pozbyć?kaszka na twarzy jak się jej pozbyć

Kaszka na twarzy to stosunkowo popularna dolegliwość, dlatego warto wiedzieć w jaki sposób sobie z nią radzić. Sposób leczenia powinien być jednak dopasowany do przyczyny problemu. Jeśli odpowiadają za nie zaburzenia hormonalne, należy udać się do endokrynologa. Natomiast przy alergii lub nietolerancji pokarmowej należy wykonać testy alergiczne. Nie należy zmian wyciskać ani rozdrapywać. Takie zachowanie może powodować powstawanie ran i blizn. Najważniejszym działaniem jest jednak odpowiednia pielęgnacja skóry. Pacjentom zaleca się używanie dermokosmetyków, które mają specjalnie opracowaną formułę leczniczą. Zawierają one zwykle składniki aktywne, które wspomagają regenerację skóry i jej leczenie.

Jeśli kaszka występuje z powodu nadprodukcji sebum, to należy stosować takie kosmetyki, które regulują pracę gruczołów łojowych.

Błędnym jest przekonanie, że cera trądzikowa nie wymaga nawilżania. W ten sposób prowadzimy do jej przesuszania, osłabienia bariery wodnolipidowej i nadprodukcji sebum. Należy również zadbać o dokładne oczyszczanie twarzy oraz jej regularne złuszczanie. Jak pozbyć się kaszki na twarzy? Skuteczna może być również zmiana diety. Powinny się e niej znaleźć źródła witamin (A, B, E) oraz cynku i selenu. Niewskazane jest natomiast spożywanie przetworzonej żywności, szczególnie fast foodów.

Podsumowując, kaszka na brodzie, jak i w innych częściach twarzy jest dosyć powszechna. Jej występowanie może być jednak źródłem wielu kompleksów. W związku z tym warto podjąć działania, które mają na celu jej usunięcie. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby osiągnąć taki cel. Oprócz leczenia dermatologicznego, należy przede wszystkim postawić na zdrową dietę oraz dokładną pielęgnację skóry.


Bibliografia

1. Iga Butrym, Sylwia Płaczkowska, Lilla Pawlik-Sobecka, Sylwia Smolińska, Podstawowe testy wykorzystywane w diagnostyce alergii IgE-zależnej i alergii kontaktowej, Diagnostyka laboratoryjna 2017; 53(3)
2. Małgorzata Gietka-Czernel, Postępy w laboratoryjnej diagnostyce czynności tarczycy, Borgis – Postępy Nauk Medycznych 2/2008, s. 83-91.

1 głosów

Komentarze

Laura - 2021-11-03 11:38:00

Wiele da Ci pielęgnacja, o ile to nie jest kwestia hormonów

Beata - 2021-11-02 22:58:36

Może to być na coś nietolerancja też i na skórze wychodzi to właśnie

Martyna - 2021-11-02 18:17:12

Oj u mnie najgorszą zmorą jest to, że jak mnie mocno wysypie, to nie mogę się powstrzyamać od zdrapywania

Justyna - 2021-11-01 19:01:41

Dokładnie, to jak się jej pozbyć zalezy głównie od przyczyny

Karolina - 2021-11-01 15:36:03

U mnie kaszka na twarzy ma przyczyny hormonalne głównie, nie wiem jak u Ciebie. Zależy dużo od powodu, to jak się z tym będzie walczyć

Justyna - 2021-11-01 13:18:29

U mnie kaszka na twarzy zdecydowanie na czole najbardziej wystepuje. Czym to w ogóle jest i jak to zwalczać?

Opinie o Sevolium - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊