fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Wypryski na twarzy a menopauza — sprawdź, co warto wiedzieć!

Strona główna » Blog » Wypryski na twarzy a menopauza — sprawdź, co warto wiedzieć!

Wypryski na twarzy a menopauza to temat, który interesuje kobiety zbliżające się do okresu przekwitania. Menopauza stanowi bowiem niezwykle skomplikowany proces, który wpływa na cały organizm — w znacznym stopniu może wpływać on także na pojawianie się na skórze wyprysków, co wymaga zadbania o odpowiednią pielęgnację twarzy w tym okresie. Co warto wiedzieć o wpływie zmian hormonalnych na stan skóry? Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry w okresie menopauzy i jak wspomagać organizm w tym okresie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz poniżej!

Charakterystyczne cechy skóry w okresie menopauzyCharakterystyczne cechy skóry w okresie menopauzy

Menopauza to proces fizjologiczny, podczas którego w organizmie każdej kobiety zachodzą znaczące zmiany hormonalne związane z niedoborem estrogenu. Mają one realny wpływ m.in. na stan skóry, który może ulec znacznemu pogorszeniu poprzez utratę cennych składników, takich jak kwas hialuronowy czy siarczany heparanu, dermatanu i chondroityny.

Zmiany hormonalne spowodowane klimakterium przekładają się na wyraźną utratę elastyczności, dlatego skóra w okresie menopauzy narażona jest na szereg nieprzyjemnych objawów, do których można zaliczyć:

  • nadmierne przesuszenie skóry,
  • pogłębienie zmarszczek,
  • powstawanie przebarwień i tzw. pajączków,
  • występowanie rumienia,
  • trądzik różowaty.

Czytaj też: Trądzik – co to jest?

Wypryski na twarzy a menopauza — czym są spowodowane problemy skórne?

Wypryski na twarzy a menopauza związane są z zaburzeniem funkcji jajników, które przekładają się na spadek w organizmie estrogenów i progesteronu odpowiedzialnych za nadanie skórze blasku, elastyczności oraz dobrego nawilżenia.

Verdelab - logoJak mówi Marcin Bielonko z verdelab.pl: “Niedobór estrogenu i progesteronu jest przyczyną braku równowagi hormonalnej w organizmie, co prowadzi do degradacji kolagenu i włókien elastyny. Stanowi to poważny problem, który często przekłada się na odwodnienie skóry oraz nieprawidłowe działania gruczołów łojowych, a także ogólne pogorszenia się stanu skóry w tym okresie.”

Wypryski na twarzy a menopauza — u kogo się pojawiają?

Wypryski na twarzy a menopauza związane są ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie kobiety, które mogą przekładać się na problemy skórne dotyczące uwrażliwienia i zaognienia skóry — często w tym okresie staje się ona bardziej podatna na zaczerwienienia, podrażnienia czy pojawiające się uczucie pieczenie. U niektórych kobiet, menopauza może wiązać się także z pogorszeniem lub rozwinięciem od nowa problemów skórnych z trądzikiem. Zmiany zapalne stanowią bowiem jeden z najbardziej popularnych objawów menopauzy, z którymi najczęściej muszą mierzyć się kobiet, u których problem występował już w przeszłości. Kluczowe do poradzenia sobie z objawami menopauzy przejawiającymi się w postaci zmian na skórze jest zadbanie o jej pielęgnację, która powinna być przeprowadzana przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków.

O czym warto pamiętać podczas pielęgnacji skóry w okresie menopauzy?

Pielęgnacja skóry w okresie menopauzy to jeden z kluczowych aspektów, o które warto zadbać w okresie przekwitania. Wypryski na twarzy a menopauza stanowią bowiem częsty problem kobiet znajdujących się w tym okresie — wynikają one ze zmian hormonalnych wpływających na utratę elastyczności skóry oraz pojawianie się na niej niechcianych wyprysków, przebarwień czy innych zmian skórnych.

Chcąc zadbać o stan swojej skóry w tym okresie, warto zadbać o jej odpowiednią pielęgnacje przy pomocy kosmetyków, takich jak:

  • Kosmetyki z fitohormonami – Kosmetyki zawierające fitohormony, czyli naturalne związki pochodzenia roślinnego to produkty wykazujące zdolność do wyciszania objawów przekwitania poprzez zastępowanie estrogenu. Włączenie kremów czy serum z fitohormonami do pielęgnacji skóry dojrzałej wykazuje silne działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające, a także uelastyczniające oraz ujędrniające skórę twarzy.
  • Kosmetyki odbudowujące – Zmiany hormonalne spowodowane klimakterium często wiążą się ze znaczną utratą wody przez skórę, która przekłada się na suchość naskórka i jego wolniejszą regenerację. Chcąc zadbać o swoją skórę w okresie menopauzy, warto więc stawiać na kremy o działaniu naprawczym, które intensywnie odbudowują skórą oraz doskonale chronią ją w trudnych warunkach, takich jak mocny wiatr, ujemne temperatury czy silne zanieczyszczenie powietrza.
  • Kosmetyki nawilżające – Menopauza wiąże się z utartą glikozaminoglikanów, czyli cennych dla skóry składników, takich jak kwas hialuronowy czy siarczany heparanu, dermatanu i chondroityny. Chcąc zadbać o regenerację odwodnionej i osłabionej skóry, warto postawić na kremy o silnym działaniu nawilżających pozwalającym na przywrócenie skórze odpowiedniego nawilżenia.
  • Kosmetyki z retinolem – Wypryski na twarzy a menopauza to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. W przypadku występowanie na skórze dojrzałej zamknięty zaskórników czy drobnych grudek i krostek, warto postawić na kurację przy pomocy kosmetyków zawierających w swoim składzie retinol, który odpowiedzialny jest za produkcję kolagenu w skórze. Stosowanie kosmetyków z retinolem pozwala na delikatne złuszczenie naskórka, regulowanie wydzielanego sebum oraz poprawę cyklu odnowy komórkowej, dzięki czemu skóra twarzy staje się bardziej jędrna, rozjaśniona i promienna.
Krem na trądzik - Sevolium

SEVOLIUMSERUM NA TRĄDZIK NA BAZIE NATURALNYCH SKŁADNIKÓW AKTYWNYCHZAMÓW!

Wypryski na twarzy a menopauza — jak wspomagać organizm?

Wypryski na twarzy a menopauza to dolegliwość dotykająca kobiet, która wymaga szczególnego zadbania o swój organizm poprzez dobrze zbilansowaną dietę i suplementację. W tym okresie, warto pamiętać o włączeniu do swojej suplementacji, takich składników jak: nienasycone kwasy tłuszczowe, witamina C, witamina D, witamina E i składniki mineralne, a także substancje pochodzenia roślinnego — karotenoidy i fitoestrogeny.

Wypryski na twarzy a menopauza to dolegliwość, który dotyka wielu kobiet przechodzących przez okres przekwitania. Chcąc zadbać o siebie w tym okresie oraz podejść do problemu w pełni świadomie, warto zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych oraz dostarczanie swojemu organizmowi wszelkich niezbędnych witamin i minerałów.

Poszukując idealnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry dojrzałej, warto zwrócić uwagę na ofertę marki VERDELAB, w której znajduję się dermokosmetyki bazujące na sile naturalnych składników aktywnych pozwalające na świadome podejście do występujących problemów skórnych.


Bibliografia:

1. Plewig G., Acne and rosacea, 1993
2. Majchrzak L., Zdrowa cera. Siła natury i nauki w walce z trądzikiem, 2018

1 głosów

Komentarze

Opinie o Sevolium - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊