Plastry na wągry – jak działają?
Strona główna » Blog » Plastry na wągry – jak działają?
Plastry na wągry to produkt głęboko oczyszczający, który zyskuje coraz większą popularność wśród osób zmagających się z zatkanymi porami skóry. Można ją zakupić niemal w każdej drogerii, a nawet przygotować samodzielnie w domu. Jednocześnie są tanie i bezpieczne. Efekt osiągany dzięki nim jest jednak krótkotrwały. Jak zatem działa plaster na wągry? Jak go stosować, by osiągnąć zamierzony efekt? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.
Co musisz wiedzieć? | |
Jak inaczej pozbyć się wągrów i trądziku? | Czego lepiej nie robić? |
|
|
SEVOLIUMKREM NA TRĄDZIK Z BOGATĄ KOMPOZYCJĄ SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH ZAMÓW!
Plastry na wągry – jak działają?
Plastry na wągry, które najczęściej kształtem przypominają motyla, znajdują zastosowanie zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Powstały z myślą o oczyszczaniu skóry na nosie. Najczęściej wykorzystywane są przez osoby, których skóra produkuje za dużo sebum, przez co dochodzi do zatykania porów. Efektem tego są widoczne, nieestetyczne wągry oraz trądzik. Aby temu przeciwdziałać, można stosować gotowe plastry na wągry. Zwykle zawierają one aktywne substancje np. olejek z drzewa herbacianego. Wykazują tym samym działanie antyseptyczne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze.
Sprawdź, jakie istnieją domowe sposoby na wągry
Przyklejony plaster na nos sprawia, że substancje w nim zawarte wnikają w głąb skóry i oczyszczają ją ze znajdujących się tam bakterii i obumarłych tkanek
Plastry na wągry – jak ich używać?
Używanie plastrów na wągry jest bardzo proste. Należy wyjąć je z opakowania, a następnie, ściągając warstwę ochronną założyć na miejsce, w którym występują wągry. Po czasie określonym przez producenta należy zdecydowanym ruchem odkleić plaster. Jeśli zrobimy to poprawnie, a plaster jest skuteczny, powinny na nim pozostać resztki sebum oraz martwego naskórka. Plastry na wągry używamy doraźnie, czyli wtedy gdy widzimy zmiany na skórze, których chcemy się pozbyć.
Plastry na wągry na nos są rozwiązaniem doraźnym i niestety nie rozwiążą problemu. Wągry po jakimś czasie znów się pojawią, dlatego tak ważna jest systematyczna pielęgnacja skóry z problemami, odpowiednio dobranymi preparatami. Jeśli zmiany trądzikowe są silne, należy udać się lekarza specjalisty, który oceni stan skóry i zapisze odpowiednie leki – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Domowe plastry na wągry – jak przygotować?
Do przygotowania domowych plastrów na wągry potrzebujemy kilka składników.
Istnieje kilka przepisów, ale do jednego z nich się przydają:
- 2 łyżeczki mleka,
- 2 łyżeczki żelatyny.
Składniki należy ze sobą dokładnie wymieszać, podgrzewając je, aż do momentu rozpuszczenia żelatyny. Tak przygotowaną mieszankę, należy nałożyć na skórę, która wymaga odnowy.
Następnie czekamy do momentu, aż substancja wyschnie. Po kilku minutach powinna powstać twarda skorupa. Należy ją zerwać zdecydowanym ruchem. Jeśli chodzi o wągry na nosie, plastry domowe są równie skuteczne, jak te zakupione w drogerii. Jednocześnie, jak pokazuje ten przykład, ich przygotowanie jest banalnie proste i szybkie. Są całkowicie naturalne, co ma także wpływ na stan cery.
Plastry na nos na wągry – czy są skuteczne?
Warto pamiętać, że plastry na nos na wągry stanowią wyłącznie doraźne rozwiązanie. To oznacza, że pozwalają się pozbyć widocznych wągrów, ale w żaden sposób nie chronią przed pojawieniem się kolejnych. Nie działają zatem na przyczyny, ale zwalczają tylko objawy. Aby pozbyć się problemu całkowicie, lepiej stosować kosmetyki na trądzik, np. naturalny krem. Dzięki temu wpływamy na skórę kompleksowo i systematycznie, przyczyniając się do wyrównania produkcji sebum, które w głównej mierze odpowiada za zmiany trądzikowe, w tym również wągry.
SEVOLIUMKREM NA WĄGRY NA NOSIEZAMÓW!
FAQ
1. Jak często można stosować plastry na wągry na nos?
Stosując plastry raz na tydzień, można utrzymać skórę w czystości. Należy jednak pamiętać o stałej pielęgnacji skóry trądzikowej, środkami przeznaczonymi specjalnie do cery z problemami. Warto nakładać codziennie rano i wieczorem krem Sevolium, który świetnie radzi sobie z problemem.
2. Jak ściągać plastry na wągry na nos?
Na pewno trzeba trzymać je jakiś czas na nosie, po czasie określonym na opakowaniu zdecydowanym ruchem trzeba oderwać plaster. Same plastry na wągry mogą nie wystarczyć, gdyż one nie rozwiązują problemu, lecz likwidują objawy, dlatego dobrze jest stosować kosmetyki oparte na działaniu aktywnych substancji do cery trądzikowej.
3. Czy plastry na wągry na nos wystarczą w przypadku silnych zmian?
Niestety same plastry na wągry na nos nie rozwiążą problemu. Przy poważnych zmianach koniecznie trzeba wybrać się do dermatologa, który pomoże rozwiązać problem i zapisze odpowiednie leki. Nie można jednak zapominać, że oprócz tego, liczy się oczyszczanie oraz intensywna pielęgnacja skóry z trądzikiem, więc trzeba stosować preparaty z naturalnymi składnikami, z przeznaczeniem do cery trądzikowej.
Wpisując na stronie poznajsevolium.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na trądzik Sevolium.
Kliknij i sprawdź!
Bibliografia
1. Sobjanek M., Zabłotna M., Sokołowska-Wojdyło M., Nedoszytko B., Michajłowski I., Genetic factors in aetiopathogenesis of acne vulgaris, 2007
2. Wolska H., Trądzik zwyczajny — patogeneza i leczenie, 2005
3. Fernandez-Obregon A.C., Azitrmycin for the treatment of acne, 2000
Komentarze
Szamankaa - 2021-02-07 14:51:11
Rozumiem, zobaczymy czy to jest skuteczne :D Kupię sobie gdzieś może w tygodniu, a jak nie to zrobię własne domowe plastry na wągry, bo też to brzmi prosto
Nikisia - 2021-02-06 17:11:11
Jak wiesz jak ich używać to na pewno nie będzie źle. poza tym wyciskanie rękoma to też nie jest najlepszy pomysł.
Szamankaa - 2021-02-04 10:03:43
Jak sądzicie takie plastry na wągry działają mniej boleśnie niż ręczne pozbywanie się tych wągrów?