Ślady po wypryskach - jak się ich pozbyć? | Sevolium

Ślady po wypryskach – jak się ich pozbyć?

Trądzik to nie tylko problem z uporczywymi krostkami. W dużej mierze to także kłopoty z pozostającymi po nich śladami. Dotyczy to zarówno charakterystycznych wgłębień, jak i zmian pigmentacyjnych. Ślady po wypryskach potrafią stanowić problem nawet wiele lat po całkowitym wyleczeniu trądziku. Zazwyczaj trudno je zlikwidować. O wiele łatwiej natomiast zapobiegać ich powstawaniu.

Powstawanie blizn i zmian pigmentacyjnych

Zmiany trądzikowe to nic innego, jak stany zapalne. Jak w przypadku każdej takiej zmiany na skórze, naturalną reakcją obronną organizmu jest bliznowacenie. Powstawanie zmian w strukturze cery powoduje utratę tkanki. Może ona przyjmować róże rozmiary i głębokość. Takie ślady po wypryskach należy jak najszybciej pokazać dermatologowi, który zaleci odpowiednie maści i zabiegi.

Przebarwienia

Zupełnie innym rodzajem śladu potrądzikowego są różowe przebarwienia. Zazwyczaj znikają one po kilku – kilkunastu miesiącach. To tak naprawdę ostatni etap gojenia się zmiany trądzikowej. Gdy stają się brunatno-brązowe oznacza to, że doszło do utrwalenia zmiany pigmentacyjnej. Może do takiej sytuacji dochodzić pod wpływem np. słońca. U niektórych osób takie zmiany to wynik tendencji skóry do powstawania przebarwień.

Zapobieganie śladom

O wiele łatwiej zapobiegać bliznom i przebarwieniom niż później z nimi walczyć. Kluczem do sukcesu jest prawidłowe wyleczenie wyprysku. W tym celu należy odpowiednio dbać o cerę trądzikową. Celem jest wyeliminowanie bakterii i martwych komórek wokół zmiany. Należy oczyszczać i złuszczać skórę regularnie. Ważnym elementem zapobiegania śladom jest także stosowanie kremów ze składnikami przeciwzapalnymi, kiedy wyprysk jest jeszcze aktywny.

Likwidowanie śladów potrądzikowych

Nie zawsze uda się zapobiec bliznom. Kiedy mamy do czynienia, nawet ze starymi śladami, pomóc mogą specjalne zabiegi niwelujące ślady po wypryskach.

Ślady potrądzikowe załagodzą takie naturalne wyciągi, jak: ekstrakt z nagietka, miedź, nanozłoto, czy ekstrakt z lukrecji. Składniki te redukują istniejące, świeże ślady, a także zapobiegają powstawaniu nowych.

Dobrze zadziałają także składniki od działaniu regenerującym, jak: wyciąg z drożdży, miedź, ekstrakt z nagietka i lukrecji. Szybsza regeneracja skóry wpływa na sprawniejszą redukcję zmian trądzikowych oraz eliminację blizn. Jeżeli jednak to wciąż za mało, można zdecydować się na specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej (np. terapia laserem).

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
rabat10